ZES'te Kartal ve Avcı işbaşında!

Karadeniz Ereğli 1. Amatör Kümede play of mücadelesi veren Zonguldak Ereğli Spor Erdemir Sahasında karşılaştığı Gülüç Belediyespor’u 2-1 mağlup etti.

ZES'te Kartal ve Avcı işbaşında!

Karşılaşmaya hızlı başlayan Zonguldak Ereğli Spor 28.dakikada Emre Kartal ile 1-0 öne geçti. Maçın ilk yarısı aynı skor ile sona erdi.

İkinci yarıda ise Zonguldak Ereğli Spor oyun kontrolünü kaybetti ve rakip takımdan ataklar yemeye başladı. Çabuk toparlanan Zonguldak Ereğli Spor 58.dakikada skoru Serdar Avcı ile 2-0 yaptı. Skor avantajını elinde bulunduran Zonguldak Ereğli Spor kısa süreli rehavetin bedelini 72.dakikada Gülüç Belediyesporlu Faruk’un golü ile ödedi.

Karşılaşmada farkı 1’e indiren Gülüç Belediyespor rakip alanda baskı kurmaya çalışsa da başarılı olamadı. Maçın Hakemi Eren Ferhat Çelik karşılaşmanın sonunda 6 dakika ekledi. Kalan sürede ve uzatmalarda başka gol olmayınca Zonguldak Ereğli Spor sahadan 2-1 galip ayrıldı.

Alınan bu sonuçla Zonguldak Ereğli Spor puanını 15 yaparken, Gülüç Belediyespor 11 puanda kaldı. Zonguldak Ereğli Spor gelecek hafta Balıspor ile karşılaşacak.

YORUM EKLE

Kayseri Haber