Zonguldak Belediye Başkan Aday Adayı ulusal basında...

Zonguldak Belediye Başkan Aday Adayı ulusal basında...

Zonguldak Belediye Başkan Aday Adayı ulusal basında...

CHP'ye yakınlığıyla bilinen Cumhuriyet Gazetesi yerel yönetimler sayfasında Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Belediye Başkanı Aday Adayı Şenol Şanal’la yaptığı röportajı yayınladı.
Yaşanan bu gelişme sonrasında Şanal’ın güçlü bir aday olduğu yönündeki yorumlar daha da kuvvetlendi.

Cumhuriyet Gazetesi’nde yayınlanan haber şöyle;

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Zonguldak Belediye Başkanlığı için CHP’den aday adayı olan Zonguldak Belediyesi eski Belediye Başkan Yardımcısı ve Zonguldak Belediye Meclis üyesi Şenol Şanal, tüm kamu kuruluşları ile işbirliği ve koalisyon içinde çalışan, halkçı bir belediye yönetimini hayata geçirmeyi hedeflediğini söyledi.

Şanal, “Zonguldak’ı geleceğe taşıyacak hamleleri gerçekleştirecek, şehri cazibe merkezine çevirecek, imaj ve prestijini artıracak bir belediyecilik anlayışını hayata geçirmek istiyorum. Güçlü ve kararlı, girişimci ve yenilikçi, öncü ve önder, özgüveni tam olan bir belediye yönetimi. Bu ilkelerin tamamını bir ‘yönetim yaklaşımı’ anlayışı olarak belediyede hâkim kılacağız” dedi.

Zonguldak doğumlu olan ve Hacettepe Üniversitesi Zonguldak Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği mezunu Şanal, 2014-2017 arasında Zonguldak Belediyesi Başkan Yardımcılığı yapan CHP Zonguldak Belediye meclisi ve encümen üyesi olan Şanal, Zonguldak Belediye Başkanlığı adaylığı ile ilgili hedeflerini anlatırken,  “Zonguldak’ta yaşayan her bire-ye, her aileye, her eve, her sokağa, her caddeye, her mahalleye ve her kuruluşa, ulaşacaklarını ve doğru, dürüst, adil ve hızlı bir şekilde hizmetler sunmak” diye sıraladı.

Şeffaf bir belediye

“Herkesin temel hizmetlerden eşit ve adaletli bir şekilde yararlanması temel ülkümüz olacaktır. Birlik ve dayanışma içinde, el ele vererek sorunları çözmek, yaşanabilir bir Zonguldak oluşturmak” diyen Şanal, kaynak yaratan, üreten, çağdaş, katılımcı, şeffaf, hesap verebilen ve insan odaklı bir belediye yönetimi anlayışını hayata geçireceğini söyledi. Şanal, özetle şunları kaydetti: “Ortaya koyacağımız yönetim anlayışımız ile Zonguldak’ı geleceğe taşıyacak hamleleri gerçekleştireceğiz. Cesur ve doğru projeler ile ulusal ve uluslararası kuruluşlardan destekler ve hibeler alacağız. İhtiyaç sahiplerine sevgi ve şefkatle yaklaşacağız, yaşlılarımıza sahip çıkacağız. Etkinliklerimizle sosyal yaşamı renklendireceğiz. İnançlara saygı anlayışından hareketle uzun yıllardır şehrimizde eksikliği hissedilen Alevi vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap verecek ‘Cemevi’ projesini 6 ay içerisinde halkımızın hizmetine sunacağız. Meslek edindirme kursları ile genç ve kadınlarımıza gelir kapısı aralayacağız. Engelli insanlarımız için tüm engelleri ortadan kaldıracağız. Sokak hayvanları için projeler geliştirerek standartlara uygun yeni barınaklar oluşturacağız. Çevreye duyarlı projeler oluşturacak, yürütülmekte olan projelerde ise paydaş olacağız. Hasta ve muhtaçlara evde bakım hizmetlerini götüreceğiz. İmar faaliyetlerini hızlandırmak için daha önce hazırlanan imar ıslah planlarını revizyon imar planlan şekilde yeniden düzenleyerek uygulamaya geçirirken kentsel dönüşümü de özendirerek halkımızın imar sorunlarım ortadan kaldıracak kalıcı çözümler oluşturacağız. Kimseyi aynştırmayacağız, herkesi kucaklayarak halka hizmetin kutsal olduğu bilincinden uzaklaşmadan hizmet edeceğiz. Atatürk ilke ve İnkılapları ile Cumhuriyetimizin temel değerleri hususlarından asla taviz vermeyecek, aldatan ya da aldananlardan da olmayacağız.”

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 23:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Altan Yontan
Altan Yontan - 2 yıl Önce

İNŞALLAH Genel Merkez onaylarda,seni Başkan olarak görürüz kardeşim.
Şu anki adaylar arasında seni tek geçerim.

Burhan Papila
Burhan Papila - 2 yıl Önce

Sonunda Zonguldak kendine yakisani yapacak ve gecmisi gelecege teminat olan bir baskana kavusacak

Kayseri Haber