Tahliye kararı verildi...

Filyos beldesinde CHP Filyos Belde Başkanlığı’nın seçim bürosu olarak kiraladığı binaya Çaycuma Kaymakamlığı’nca tahliye kararı verildi.

Tahliye kararı verildi...

Alınan bilgiye göre, CHP İl Başkan yardımcısı Cengiz Koşar ve bina müştereklerinden Esin Ç. 3 aylığına kira kontratı imzaladı.

Anlaşmanın yapılması ardından Filyos belediyesinde işçi olarak çalışan Gonca D., kızının hak sahibi olduğu gerekçesiyle anlaşmanın iptalini istedi.

Eylem Ç. ise önce halası Esin Ç.’ye sözle olur verdiği ve kabul ettiği anlaşmanın iptali için Çaycuma Kaymakamlığı’na 3091 sayılı kanun (Taşınmaz mal zilyetliğine yapılan tecavüzlerin önlenmesi hakkında kanun) kapsamında baş vurdu.

Bu başvurunun ardından Çaycuma Kaymakamlığı harekete geçerek öncelikle tarafların savunması aldıktan sonra 3091 sayılı kanun kapsamında “fuzuli işgal şartları”nın oluştuğu gerekçesiyle tahliye kararı verdi.

Ancak alınan uzman görüşlerine göre, fuzuli işgal; “bir taşınmazı sahibinin izin ve rızası olmayarak işgal etme, başka bir deyişle bir taşınmazın maliki veya onun yerine bu konuda işlem yapmaya yetkili vekil veya mümessil gibi kimselerle hukuki bir bağlantı kurmadan rıza dışı, henüz boşaltılmamış veya herhangi bir suretle boşalmış damlı bir yapıya, eylemli bir durum yaratarak kendiliğinden girme durumudur” şeklinde tanımlanmıştır.

Burada böyle bir işgalin olmamasına rağmen Çaycuma Kaymakamlığınca tahliye kararı verilmesi Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal’ın Filyos belediyesinde çalışan Gonca D.’ye baskı kurarak bu kararın alınmasına etken olduğu kamuoyunca değerlendirildi.

Filyos kamuoyunca CHP’den Ahmet Gerçek Ülker’in aday gösterilmesi Ömer Ünal ve cephesinde büyük rahatsızlığa neden olduğu şeklinde yorumlandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019, 00:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER