Şenol Şanal Cumhuriyet'te!

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Belediye Başkan Aday Adayı Şenol Şanal'ın plan ve projelerini anlattığı haberi, Cumhuriyet Gazetesi'nin yerel yönetimler sayfasında yayınlandı...

Şenol Şanal Cumhuriyet'te!

Şanal’ın Cumhuriyet Gazetesi’ne verdiği açıklamalar şöyle;

Ben göreve talibim. Emanetin ehline verilmesine ve bana hesap sorulmasına talibim. Yaratılmışların en şereflisi olan İnsana hak ettiği değeri vermek ve hizmet etmek için yola çıktım. Zonguldak’ta yaşayan herkese dokunacağız. İnsanların ihtiyaçlarını belirleyerek bu ihtiyaçlara cevap verecek faaliyetler içerisinde olacağız. Zonguldak ta sosyal belediyeciliği hayata geçireceğiz. Partimizin kurumsal kimliğini üst noktalara taşıyacak ve oy potansiyelini artıracağız.Doğru hizmetleri dürüst bir şekilde, hızlı ve adil olarak hayata geçireceğiz. Etnik kimlikler ve inançlar zenginliğimizdir. Asla ayrımcılık olmayacak. Temel hizmetlerden herkes eşit ve adaletli bir şekilde yararlanacak. İhtiyaçlar titizlikle belirlenecek. Halkımızın ihtiyaçları ve taleplerine en kısa süreler içerisinde hızla cevap verilecek.    

       

Birlik ve dayanışma içinde, el ele vererek sorunları çözeceğiz, yaşanabilir bir Zonguldak’ı halkımız ile birlikte oluşturacağız. Hizmetlerimizi geliştirmek için kaynaklar yaratacağıZ. Üreten ve çağdaş, katılımcı ve şeffaf, hesap verebilen bir yönetim anlayışını hayata geçireceğiz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışından hareketle, İnsan odaklı bir belediye yönetimini hayata geçireceğiz. Belediye hizmetlerinin kesintisiz olarak yerine getirilebilmesi için mali gücümüzü artıracağız. Tahsis edilen kamu mali imkânlarının yanı sıra yaratacağımız ek kaynaklar ile belediyemizin hizmet kalitesini en üst noktalara taşıyacağız.

Belediyemizin sunduğu genel hizmetler kapsamında ihtiyacımız olan malzemelerin büyük çoğunluğunu kendimiz üreteceğiz. Üretimi gerçekleştirirken de istihdam yaratacağız. Bir hastalık haline gelen büyük ihaleler yapmak anlayışını terk edeceğiz. Kendi malımızı kendimiz üretip ürettiğimiz ürünlerle şehrimizin ve halkımızın ihtiyaçlarını karşılayacağız. Güçlü, kararlı, girişimci, yenilikçi, öncü ve özgüveni tam olan bir belediye yönetimi anlayışını hayata geçireceğiz. Halkımızın yaşam kalitesini yükselteceğiz. Girişimci bir ruh oluşturarak verimli projeler oluşturacağız. Kaliteli hizmetler sunarak Zonguldak’ta yaşayan herkesin yüzünü güldüreceğiz. Hayata geçireceğimiz üretim ve yönetim anlayışı ile çevremizdeki tüm belediyelere örnek ve öncü olacağız. 

Herkesin takdirini kazanacak sosyal projeler hazırlayacak, gerek ülkemizdeki kurum ve kuruluşlardan gerekse de uluslararası kuruluşlardan Avrupa birliği fonlarından destekler ve hibeler alacağız. Kültür ve sanat etkinlikleri ile göz kamaştıracağız. Eğitim ve spora özel destekler sağlayacağız. Yapılan her şeyi halkı için ve halkı ile birlikte yapan bir belediye yönetimi hayata geçireceğiz. İhtiyaç sahiplerine sevgi ve şefkatle yaklaşacağız, yaşlılarımıza sahip çıkacağız. Oluşturacağımız parklar ve oyun alanları ile çocuklarımızın gelişimine katkılar sunacak, çocuklarımıza hayaller kurduracağız. Engelli insanlarımız için tüm engelleri ortadan kaldıracağız. Meslek edindirme kursları ile gençlerimize ve kadınlarımıza gelir kapısı aralayacağız. Sokak hayvanları için standartlara uygun yeni barınaklar oluşturacağız. Gönüllü insanlarımızın barınaklarda çalışmalarına imkân ve zemin hazırlayacağız. 

Çevre duyarlı projeler oluşturacağız, yürütülmekte olan projelere katkı sağlayacağız. Şehrimizin sahillerinin temizliği ve korunmasına özel önem vereceğiz. Yaşlılarımıza ve hastalarımıza evde bakım hizmetleri götüreceğiz.Doktor ve hemşire kontrolünde muhtaç insanlarımızın sağlık kontrolleri ile basit tıbbi müdahalelerinin yapılabileceği alt yapı donanımlarını oluşturacağız. Hasta nakil vasıtaları ile gerektiğinde sağlık kuruluşlarına sevk işlemlerini gerçekleştireceğiz. Cenaze hizmetlerini en üst seviyeye çıkartacağız. Kuracağımız özel birim ile vefat bilgisinin geldiği andan itibaren defin ve sonrasında yapılacak iş ve hizmetlerde de insanlarımızın her an yanında olacağız. İkram ve hizmetler konusunda ihtiyaçlarını karşılayacak, acılı günlerinde onları yokluk ve imkânsızlıkları ile baş başa bırakmayacağız. Velhasıl insanımızın ölüsüne de, dirisine de sahip çıkan bir belediye yönetimi anlayışını hayata geçireceğiz. Üniversite, Sivil Toplum Kuruluşları, Meslek Örgütleri ve TTK’ nın yanı sıra tüm kurum ve kuruluşlar, meslek örgütleri ile yakın ve iyi ilişkiler içerisinde Zonguldak kent yaşamına katkı sağlayan projeler üretecek, çalışmalar gerçekleştireceğiz. Üniversite merkez kampüsündeki öğrencilerimizin yaşamını kolaylaştırmak için indirimli su ve diğer hizmet tarifeleri oluşturacağız. Tam donanımlı, teknik ve bilişim alt yapısı tamamlanmış öğrenci konuk evi uygulamasını hayata geçireceğiz. 

Yapacağımız tüm işleri halkımız ile birlikte el ele vererek gerçekleştireceğiz.Temiz, düzenli ve bakımlı mezarlık anlayışı doğrultusunda Kırat Mezarlığını 6 ay içerisinde kullanıma açacağız. Hali hazırda kullanılmakta olan Asri Mezarlık içinde yeniden düzenleme faaliyetlerini başlatacağız.İnançlara saygı anlayışından hareketle uzun yıllardır şehrimizde eksikliği hissedilen, alevi vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap verecek “cem evi” projesini 6 ay içerisinde hemşerilerimizin hizmetine sunacağız.Karayolu güzergâhlarında yayalar için tehlikeli olan yerlere alt ve üst geçitlerin yapılması, Kilimli de bulunan Araç Muayene istasyonunun Zonguldak’a alınması, Ulutan Barajında elektrik üretilmesi, arıtmadan çıkan suyun kendi cazibesi ile açılacak bir tünel vasıtası ile şehre ulaştırılması, Limana akan asma ve çaydamar derelerinin islahı, çalışmalar sonrasında dere boylarının gezi ve mesire alanı olarak düzenlenmesi, 

Kapuz-Orta Kapuz- Tersane hattının köprü ve asansör bağlantılarının yapılarak denize girilebilecek yeni ve modern alanlar yaratılması, konularında etkin çalışmalar gerçekleştireceğiz. “Cumhuriyet Halk Partisi belediyesi” olacağız, herkesin yüzünü güldüreceğiz. Partimizin genel ilke ve politikaları doğrultusunda hizmetler vereceğiz. İktidara giden yolun yerel yönetimlerden geçtiğinin bilinci içerisinde sosyal demokrat belediyecilik yönetim ve hizmet anlayışını hâkim kılacağız. Kurum, “Vatandaşın evidir, ne zaman isterse gelir, sıkıntısını anlatır ve mutlaka çözümü bulunmalıdır” anlayışı ile hareket ederek halkçı bir belediye yönetimini geçerli kılacağız. Hizmetler ve görevlerimizi yasalar çerçevesinde, ahlak ve vicdana uygun bir şekilde, mensubu olduğum Cumhuriyet Halk Partisinin siyaset ilkeleri ve prensipleri doğrultusunda etik değerleri ön planda tutarak, kamu yararını öncelikli olarak gözetmek üzere gerçekleştireceğiz. Kimseyi ayrıştırmayacağız. Herkesi kucaklayarak “ halka hizmetin hakka hizmet “ olduğu bilincinden asla uzaklaşmadan hizmet edeceğiz. Atatürk ilke ve İnkılapları ile Cumhuriyetimizin temel değerlerinden asla taviz vermeyeceğiz. Kimseyi aldatmayacağız. Kimsenin bizi aldatmasına da fırsat vermeyeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2018, 23:56
YORUM EKLE

Kayseri Haber