Çaydeğirmeni Gebeş'i istiyor

Devrek Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, gerek siyasi yaşamında, gerekse belediye başkanlığı görevinde her daim vatandaşlar tarafından sevilen, takdir toplayan bir kişi olmayı başarıyor. 

Çaydeğirmeni Gebeş'i istiyor


Mütevazi kişiliği, alçak gönüllülüğü ve halkla iç içe oluşu gönüllerde taht kuran Başkan Satılmış Gebeş, her fırsatta büyük, küçük demeden vatandaşlarla yaptığı samimi sohbetleri ile de sevgilerini kazanıyor. 
‘halkın adamı’olarak nitelendirilen Başkan Gebeş, hiçbir zaman kendini üstün görmemekle birlikte , aksine hizmet ettiği vatandaşlarını ön planda tutmasıyla dikkat çekiyor. 
Bunun en güzel örneklerinden bir tanesi üç dönem yaptığı belediye başkanlık görevinde belde de kurulan cumartesi günü Pazar yerinde birebir pazarcı esnafıyla samimi sohbetlerden bulunan Başkan Gebeş, yaşlı bir pazarcının yere açtığı gazete üzerinde yemek yediğini görünce davet üzerine sofrasına misafir oldu. “ üstüm başım kirlenir mi” kaygısı bir an bile taşımayan başkan pazarcının yanında bağdaş kurarak kırk yıllık tanıdığıymış gibi sohbet etti, hem ekmeğini paylaştı. 
Böylesine alçak gönüllü, halkını seven, hiç kimseye tepeden bakmadığı gibi onların istek ve arzularını kendisinin deyimiyle ‘emir telaki eden’ başkan Gebeş,’ Neden seviliyor’ sorusuna cevap bakarak daha iyi anlaşılabiliyor.İşte bunun için çok seviliyor ve 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimler için dördüncü kez belediye başkan adayı. Allah yolunu açık etsin.”

(AHMET ÇİMEN/DEVREK)

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2018, 18:37
YORUM EKLE

Kayseri Haber