Kozlu'da mahalleler dertli

CHP Kozlu Belediye Başkan Adayı Cengiz Bank esnaf gezilerine bugün de devam etti.

Kozlu'da mahalleler dertli

Kozlu Tuğla Harmanı ve Topbaşı Son Durak esnafını da ziyaret eden Cengiz Bank, çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

Cengiz Bank bugünkü çalışmasını yanında eşi Derya Bank, CHP Kozlu İlçe Başkanı Seyfettin Ceylan ve partililerle Tuğla Harmanı'ndan başladı. Esnaf ve vatandaş ile sohbet eden Bank aynı zamanda sorunları da dikkatlice dinleyerek notlarını aldı.

Daha sonra da Son Durak Mevkii'ne geçen Bank ve ekibi burada da ilgiyle karşılandı. Ziyaretler sonrası bir değerlendirme yapan Cengiz Bank şunları söyledi: "Vatandaşlarımız ile buluşmaya hızla devam ediyoruz. Diğer bir taraftan da mutlaka istek, öneri ve şikayetleri de not alıyoruz. Bizim için vatandaşlarımızın istekleri ve önerileri çok önemli. Çünkü yapacağımız tüm işlerde odağımız vatandaş olacak. İstemedikleri hiçbir işi ve uygulamayı gündemimize almayacağız. Artık belediyeler halkın belediyesi olacak ve vatandaş odaklı çalışacak. Mahalle esnaf ziyaretlerimize bugün başladık. Buralar şehir merkezinden daha dertli. Hizmet kalitesi olarak sıkıntıları var. Yüksek katlı inşaatların hiçbirinde otopark yok. Araçlar hep kaldırımlarda ve yollarda. Daralan cadde ve sokaklar tehlike saçıyor. Aynız zamanda yapılan çalışmalar da çok ağır ilerliyor ve vatandaşımız mağdur duruma düşüyor. Birebir yaptığımız konuşmalarda vatandaşlar artık yeni yüzlerle devam etmek istediklerini belirtiyorlar. Kozlu'da bir şeylerin değişmesi gerektiğini, sistemin değişmesi gerektiğini arzu ediyorlar. Belediyelerin rant kapısı değil hizmet kapısı olduğunu seçim zamanı verilen vaatlerin sonradan unutulduğunu belediye başkanı olarak güven duyacakları birine ihtiyaçları olduğunu söylüyorlar. Açıkçası bizi tarif ediyorlar. Bizler hizmet için geliyoruz. Kozlu'da rant defterini biz kapatacağız. Kozlu Belediyesi'ni bu durumundan kurtarmaya geliyoruz. Maaşları zamanında ödemeye, vatandaşın yüzünü güldürmeye geliyoruz. Bizler onun bunun değil; vatandaşın, halkın adamı olarak geliyoruz" dedi.

YORUM EKLE

Kayseri Haber