'Allah oğlumuzu bize bağışladı'...

​​​​​​​Kozlu İlçesine Bağlı 19 Mayıs Mahallesinde toprak kayması meydana geldi.

'Allah oğlumuzu bize bağışladı'...

Aşırı yağmur sebebi ile yumuşayan toprakla yola kayan kaya parçaları mahalle sakinlerine ve sürücülere korkulu anlar yaşattı.  Heyelan sırasında yoldan kimsenin geçmemesi olası bir faciayı önledi. 

GAZETECİNİN OĞLU ÖLÜMDEN DÖNDÜ

Heyelandan saniyeler önce yoldan geçen Kozlulu gazeteci Vildan Durmuş'un oğlu, ölümden döndü. Oğlunun saniyelerle ölümden döndüğünü ve eğer başına birşey gelseydi Kozlu Belediyesi'nin yakasını bırakmazdım diyen Durmuş tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

'Kozlu'da Lise 3.sınıf öğrencisi olan 16 yaşındaki oğlumu Allah bize bağışladı. Okul çıkışı eve gelmek için 19 Mayıs güzergahında olan yolu kullanan ve saniyelerle duvarın üzerine çökmesinden kurtulan biricik oğlumun verilmiş sadakası varmış. Olay anında çevredeki vatandaşların söyledikleri ise belediyenin ne kadar vurdum duymaz olduğunu gösteriyordu. Vatandaşlar Kozlu Belediyesi'ne defalarca dilekçe verdiklerini, sözlü olarak olay yerinde dile getirdiler... Kozlu Belediyesi yetkilileri dua edin oğluma bir şey olmadı, eğer ki olsaydı emin olun ölünceye denk yakanızı bırakmazdım...'


 

YORUM EKLE

Kayseri Haber