HABERİNİZ VAR MI?

İnanılmaz işler oluyor bu ülkede ve ne hazindir ki olan biteni sizlere aktaracak olanlar da kendi kendilerine oto kontrol yapmak zorunda kalıyorlar.

 Daha dün Gaziantep’te sığınmacılar tarafından bir Türk gencinin boğazı kesiliyor. Bölgede büyük olaylar olmasın diye emniyet güçleri tedbir alıyor. Sosyal medyada konu ile ilgili haber/yorum ve paylaşım yapanlar için de “ provakatif eylemlerde bulunarak Suriye uyruklu şahısların iş yerlerine zarar veren 12 şüpheli ile sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulunarak halkı kin ve düşmanlığa tahrik eden şahısların tespiti yapılarak, haklarında gerekli adli soruşturma başlatılmıştır” , bilgisi paylaşılıyor.

 Kim hangi ülkede provakatif eylem yapıyor?

 Kim kimin boğazı kesiyor?

 Bu sığınmacılar bu cürümü kimden cesaret alarak işleyebiliyor?

Bu konuda halkın kendi fikirlerini paylaşması nasıl kin ve düşmanlığa tahrik unsuru oluyor?

  Olan biteni hayretle ve ibretle izliyorum.

Üzüntüyle takip ediyorum.

Büyük bir öfkeyle sorumlulara nasıl bir ceza verileceğini bekliyorum.

Yalnızca Gaziantep’te değil ülkenin bir çok yerinde olan bu tip olaylar için hükümetin nasıl bir çözüm bulacağını merakla takip ediyorum.

Kendi ülkemde, ülkesindeki savaştan korkup kaçan ama sığındıkları güzel ülkemde bana/bize,bu ülke insanına babayiğitlik taslayan bu soysuzların bir gün benim, sizin yada herhangi birimizin evladını boğazlamaları tehlikesinin farkında mısınız?

 Bu nasıl bir vefa duygusudur ki, o korkaklara vatanımızı açıp canlarını kurtarmanın bedelini bize canlarımızla ödetiyorlar.

YORUM EKLE