Zonguldaklı Milletvekilinden destek geldi...

Eski Milletvekili Aydın'dan AK Parti'li Yılmaz'a destek 

Zonguldaklı Milletvekilinden destek geldi...

Saadet Partisi eski Genel Başkan Yardımcısı ve 20. Dönem Zonguldak Milletvekili Necmettin Aydın, AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz'ın "Ruz-ı mahşerde yine sizin berat belgelerinizden biri olacaktır" sözlerinin çarpıtıldığını söyleyerek, Yılmaz'a destek verdi. 
AK Parti Sivas Milletvekili Yılmaz, partisinin Sivas Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen bir toplantıda yaptığı konuşmada, "İnanıyorum ki Hilmi Bey'e vereceğiniz destek, yarın ruz-ı mahşerde yine sizin berat belgelerinizden biri olacaktır diye düşünüyorum" demişti. Yılmaz'ın bu sözlerine bazı kesimler tepki gösterirken, Saadet Partisi eski Genel Başkan Yardımcısı ve 20. Dönem Zonguldak Milletvekili Aydın'dan Yılmaz'a destek geldi. Yılmaz’a yönelik haksız eleştiri ve yorumlar yapıldığını belirten Aydın, "Önce sözle ilgili iki hususu ifade etmek istiyoruz. Biz Müslüman bir toplumuz ve ahiret inancımız, hesapların yeniden görüleceğine inancımız tamdır. Kılıçdaroğlu, her konuşmasında kul hakkı yemediklerini ifade etmektedir. Yani bu 'biz cennete gideceğiz' demektir. Bu başkaları cehenneme gidecek anlamına gelmez. Ben de inanıyorum ki oy vermek büyük sorumluluktur ve hesabı vardır" ifadelerini kullandı. 
Zilzal Suresi'nden örnek veren ve surede "Kim zerre miktar iyilik veya kötülük işlemişse karşılığını mutlaka görecektir" denildiğini anımsatan Aydın, şunları kaydetti: 
"Ahirette karşılık cennet-cehennemdir. İyilik ve kötülüğe vesile olmak da vebaldir. 'Ezanı kaldıracağım' diyen adama oy verirsen ve bu olursa sen de cehennemi boylarsın. Kim ezan susmasın hassasiyetiyle oy verirse elbette ki ezan okundukça sevap kazanır. Yılmaz da bunu hatırlatmış hatırlatmanın içinde de cennetten belge kelimesi yoktur ve tamamen bu dünyada yaptığımız her şeyin karşılığı vardır ve özellikle de siyasi sorumluluğun ağırlığının fazla olduğu ve bununda gereğinin emanetin ehline verilmesi ikazıdır. Açıklamasında iyi niyetli normal bir insanın rahatsız olabileceği tek harf bile yoktur. Ancak bu hatırlatma alçakça bir yaklaşımla, 'cennetten yer belgesi dağıtıyor' diye çevrilerek bir suikast silahına çevrilip kendisine yaylım ateşi yapılıyor. Suyun yapısındaki molekül yapısını değiştirip bir molekül hidrojen fazla koyarsanız su asit olur ve yakar. Tabi asıl mesele silah sesini duyan bazı gafiller ve de sinsi hesabı olanlar veya onların silahşörleri sıkıyor." 
Yılmaz'ın gelmiş olduğu bütün görevlerde başarılı olduğunu belirten Aydın, "Savunma Bakanlığı döneminde özellikle bu gün TEİ, TAİ'deki sıçramanın arkasında, ASELSAN, Havelsan, Roketsan gibi kuruluşların devleşmesinin temelinde onun yaptığı düzenlemeler tayinler vardır. Milli Eğitim Bakanlığı döneminde gençliği aileleri TEOG belasından başarılı bir yöntem ve yönetimle kurtaran odur. Adı hiçbir şaibeye karışmamıştır. Turizm müsteşarı iken görevli gittiği İspanya’da kaldığı otelin parasını ödemek isteyen elçiliğe 'hayır biz onun için harcırah alıyoruz' deyip cebinden ödemiştir. 'Biz neler gördük neler' diyen bir kamu sosyal tesis sorumlusu, 'İsmet Yılmaz Meclis Başkanı iken içtiği çayın parası için şahsi kredi kartını gönderdi, kamudan bir yudum su bile içmedi' demiştir. Ben bunları ilgililerinden bizzat duyduğum için buraya aldım" ifadelerini kullandı. 
(AS-BC-SO-Y) 

30.01.2019 19:08:21 TSI 
NNNN 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Otobüsteki veremli.(Necmettin AYDIN tanır)
Otobüsteki veremli.(Necmettin AYDIN tanır) - 4 yıl Önce

Sayın Aydın, haberde düşüncelerinizi üzülerek okudum. Desteklediğiniz İsmet beyin söylediklerine gelen tepkilerde söylediği “inanıyorum ki Hilmi beye vereceğiniz destek, yarın Ruz-i mahşerde yine sizin berat belgelerinizden biri olacaktır.” Cümlesindeki ana fikir vatandaşın dini düşüncelerini istismar etmektir. Bu bir hatadır ve tartışılmasında bile gereksizdir. Peygamberin yetkilerini kendinde görmektir. Kaldı ki siz onu desteklemişsiniz. Ve desteklerken ahretten ve hesapların yeniden görüleceğinden bahsetmişsiniz. Bu desteğiniz üzere merak ettim, Hilmi beyin karşısındaki, rakipleri ( sanırım 8 kişiden fazladır) nin hepsi günahkar, gavur, bir Müslüman için tehdit midir ki sizin değiminizle hesap görülürken bu konu söz konusu olsun. Bir ara “Ezanı kaldıracağım diyen adama oy verirsen” diye bir eklemede yapmışsınız. Hilmi beyin rakiplerinden hangisi “Ezanı kaldıracağım” demiş ki siz bu örneği vermek hakkını kendinizde buldunuz. Yaptığınız İsmet beyin hatasının bir benzeri değil midir? Siz ne hakla olmayan bir şeyi iddealarınıza dayanak yapabiliyorsunuz? Kılıçdaroğlu’nun her konuşmasında “biz kul hakkı yemedik” demesini örnek vererek “ yani bu “biz cennete gideceğiz” demektir” diyerek eklemişsiniz. Kılıçdaroğlu bu cümlesiyle “biz kimsenin hakkını yemedik” demektedir, cennetten bahsetmemektedir buraya kattığınız cennet sizin düşüncenizdir, onun değil. Herhangi bir partinin üyesi olmak size başkalarından farklı hiçbir hakkın diplomasını vermez.

Sezer Akdal
Sezer Akdal - 4 yıl Önce

Umarım İsmet beye bu desteğinizde, ruzi mahşerde karşınıza berat belgesi olarak çıkar.

Kayseri Haber