Zonguldak'ta 24 Kasım coşkusu!

Zonguldak'ta 24 Kasım coşkusu!

Zonguldak'ta 24 Kasım coşkusu!

24 Kasım Öğretmenler Günü, Zonguldak Merkez Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız İmam Hatip Lisesi’nde yapılan bir dizi etkinliklerle kutlandı. Merkez Başöğretmen Atatürk Anadolu Lisesi’ nin tertip ettiği programa; Zonguldak Valisi Sayın Erdoğan BEKTAŞ, Garnizon Komutanı Pers. Yzb. Ayhan KAFALI, Belediye Başkanı Muharrem AKDEMİR, İl Milli Eğitim Müdürü V. Murat KAPICI, protokol üyeleri, daire başkanları, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Performansını öğrencilerin sergilediği keman müzik dinletisi eşliğinde resim sergisinin gezilmesi hem göze hem de  gönüllere hitab etti.

Merhaba öğretmenim merhaba!

Hatay’dan Sinop’a, Çanakkale’den Iğdır’a

Dede Korkut’tan Şeyh Edebali’ ye,

Akşemseddin’ den, Başöğretmen Mustafa Kemal’e merhaba!

Dizelerinin okunmasının ardından kutlama programı; Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimiz ve aziz şehitlerimiz anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesiyle başladı. Emekli Öğretmenler adına Emekli Öğretmen  Aynur TOKDEMİR, İl Milli Eğitim Müdürü V. Sayın Murat KAPICI, Belediye Başkanlığının yanında eğitimci kimliği olan Sayın Muharrem AKDEMİR ve Sayın Valimiz Erdoğan BEKTAŞ günün anlam ve önemiyle birlikte duygularını dile getiren konuşmalarını yaptılar.

Uzaklar yakın olmuşsa,

Karanlık veriyorsa aydınlığa yerini,

Hayat fışkırıyorsa topraktan,

Öfke bir sevgiye dönüşmüşse,

Atatürk atıyorsa yürekler,

Orada bir öğretmen vardır.

Okul müdürü, öğretmen ve öğrencilerin duygularının dile geldiği “Ve Kalem Şiire Düştü” temalı şiir dinletisinin ardından Müzik Öğretmeni Ali BÜLBÜL yönetimindeki ilimiz müzik öğretmenlerinden oluşan koro birbirinden değerli şarkılarını seslendirdiler. Beğeniyle izlenen program emekli olan öğretmenlere plaketlerinin verilmesiyle, yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin hediyelerini almasıyla son buldu.

YORUM EKLE

Kayseri Haber