Yavuzyılmaz'dan çok kritik uyarı!

Bitti Denilen Yolun Yapım Çalışması Trafikte Tehlike Yaşatıyor!

Yavuzyılmaz'dan çok kritik uyarı!

Alaplı-Ereğli-Zonguldak Karayolunun 29. ve 32. Km leri arasındaki karayolunda sürdürülen yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor. Çalışmalar esnasında güvenlik önlemlerinin yeterince alınmadığı gözlenirken, yolda sürücüler zor anlar yaşıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, çalışmanın yapıldığı yoldaki güvenlik eksikliklerine değinerek, yetkilileri mevzuatlara uygun olarak önlem almaya çağırdı.

Yavuzyılmaz açıklamasında;

“Bir türlü bitirilemeyen 36 kilometrelik duble yolun yapımının nihayet tamamlanarak hizmete açıldığı haberi birkaç gündür haber sitelerinde yayınlanmakta ise de bugün itibariyle bahsedilen bu yolda halen çalışmanın yapıldığını görmekteyiz. Bunun yanında yol çalışmasında alınan güvenlik önlemlerinin yeterli olmadığını ve araç trafiğini büyük bir tehlikeye soktuğunu tespit ettik. 

Yoldaki çalışma sahasının bulunduğu alanlarda yeterli trafik ikaz işaret ve malzemelerinin olmadığı gibi bölünmüş yoldaki esnek şerit ayırıcı mafsallı silindirler (Delinatörler) yolun bazı bölümlerinde tamamıyla sökülmüş, kopmuş ya da yola saçılmış bulunmaktadırlar. Oysa ilgili yönetmeliğe göre bu uyarıcı malzemeler, çarpılma, kirlenme, kaybolma vb. nedenlerden dolayı düzenli olarak kontrol edilmelidir. Bir kazaya neden olmadan çalışmanın yapıldığı alanda acil olarak, mevzuata uygun ek güvenlik tedbirlerinin alınması konusunda, karayollarını göreve davet ediyorum”

İfadelerine yer verdi...

YORUM EKLE

Kayseri Haber