Yavuzyılmaz Çağırdı, Genel Müdür Geliyor!

CHP Zonguldak Milletvekili ve Kit Komisyonu Üyesi Deniz Yavuzyılmaz, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak ile Zonguldak...

Yavuzyılmaz Çağırdı, Genel Müdür Geliyor!

CHP Zonguldak Milletvekili ve Kit Komisyonu Üyesi Deniz Yavuzyılmaz, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak ile Zonguldak Çaycuma Havalimanında ki gelişmelerle ilgili olarak bir görüşme gerçekleştirdi. Germania Air şirketinin iflas etmesi ile Zonguldak Çaycuma Havaalanı’na yurt dışından sefer yapan firma kalmaması ve iç hat uçuşlarının da zaten olmaması ile ilgili Müdür Ocak’a bilgi veren Yavuzyılmaz, bu devlet yatırımının atıl vaziyette olmasının hem devlet kaynaklarının israfı hem de vatandaşlar üzerinde mağduriyet anlamına geldiğini belirtti. 

Yavuzyılmaz Çağırdı, DHMİ Genel Müdürü Geliyor!

CHP’li Milletvekili açıklamasında DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak’ı Zonguldak’a davet ettiğini ve bu davetin sonucunda önümüzdeki hafta içinde, Genel Müdür Ocak’ın Zonguldak’a geleceğini ve Genel Müdürün bu ziyaretine, Türk Hava Yolları Genel Müdürü’nün de iştirak edebileceğini ifade etti. Yavuzyılmaz ayrıca; “Laf değil icraat üreterek Zonguldak’ın sorunlarını çözmek için mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.
Yavuzyılmaz’ın açıklaması şöyle:

“Bugün, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Sayın Funda Ocak'la yaptığım görüşme ve kendisini önemle şehrimize davet etmem neticesinde;
Önümüzdeki hafta içinde Zonguldak'a geleceğini, havaalanımızda incelemelerde bulunacağını belirtmiştir.

Laf Değil İcraat Üretmeyi Sürdüreceğiz!

Bu ziyarete THY Genel Müdürü Sayın Bilal Ekşi'nin de katılmasının koordinasyon açısından faydalı olacağından hareketle, yarın THY Genel Müdürüne de kendisi davette bulunacaktır.
Bildiğiniz üzere, dün itibariyle Zonguldak Çaycuma Havaalanı'mıza yurtdışından sefer yapan Germania Air firması Zonguldak hattı kar ettiği halde, diğer sefer noktalarındaki zarara bağlı olarak iflas açıklaması yapmıştır. 
Böylelikle %14 kapasiteyle çalışan havaalanımız, daha da atıl bir duruma düşmüştür.

THY iç ve dış hat seferlerinin havaalanımızda başlaması için; ILS cihazının takılması işinin tamamlanması ve uçuşların önündeki maniaların kaldırılması noktasındaki çalışmalarımız, TBMM Genel Kurulu'nda, Kit Komisyonu'nda ve işin koordinasyonunda devam edecektir.
Laf değil, icraat üreterek Zonguldak'ın sorunlarını çözmek için çalışmayı sürdüreceğiz.”

YORUM EKLE

Kayseri Haber