UÇMAK BAŞKA BAHARA KALDI!..

Germania iflasını açıkladı.

UÇMAK BAŞKA BAHARA KALDI!..

Her yıl Mart ayında Almanya’dan Zonguldak’a direk uçuşlar başlatıp yaz sonuna kadar devam ettiren Germania Havayolları dün gece iflas açıkladı. Zonguldak, Bartın ve Karabüklü gurbetçilerimiz mağdur oldu.

Gelişmeleri sosyal medya hesabından duyuran Zonhav Yönetim kurulu üyesi Recep Kahya, biletler hakkında karamsar konuştu.

Öte yandan dünyanın bir çok noktasına uçan THY’nın Avrupa’da yaklaşık 700 bin vatandaşıyla en çok gurbetçi bulunduran bölgeye uçması isteniyor.

Recep Kahya’nın açıklaması şöyle;

“DUYURU-DUYURU
Germania Havayolları uçuşlarını durdurdu.
Dah dün öğlen saatlerinde 15 milyon euro destekle ilgili görüşmeler devam ederken bu gece havayolunun internet sitesinden yapılan açıklamada uçuşların durdurulduğu ve mahkemeye iflas müracatı yapıldığı bildirildi.
Bundan sonraki sürecte bilet alan hemşerilerimizin durumuna gelince;
İnsolvenskasseye müracaat edip
beklemekten başka çare yok.
Ha eğer herhangi bir yatırımcı Öger Türk Tur un iflasında olduğu gibi uçakları devralıp uçuşlara devam ederse belki yolcuları ücretsiz taşıyabilir.Bizlerde bekleyip konuyu takip edeceğiz.İnsolwensverwalter atandığında adresini buradan bildireceğiz.Çok üzgünüm.Zonguldak a uçan ilk yolcu uçağı.Ayakta kalmasını isterdim.” (Haber Merkezi)

YORUM EKLE

Kayseri Haber