Müteahhide var, işçiye yok !..

Müteahhide var, işçiye yok !..

Müteahhide var, işçiye yok !..

BİR KONU
BİR YORUM


Müteahhide var, işçiye yok !..

Kerim Yılmaz, Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin’in genç yaşta vefatı ile adeta “tombaladan çıkar gibi” belediye başkanı oldu…
Daha önce aday olup girdiği seçimleri kaybeden Kerim Yılmaz’ın belediye başkanlığı rüyası da böylece gerçekleşmiş oluyordu.
Ne var ki, Kozlu Belediye Başkanlığı gibi önemli bir kamu görevinin Kerim Yılmaz’a bir değil, iki değil, tam üç numara “bol” geldiği anlaşılıyor.
Kozlu Belediye Başkanlığı görevine başlaması ile birlikte tartışmaların odak noktası haline geldi…
Kozlu’da iş yapan müteahhitlerle ilişkileri sürekli tartışıldı, belediye borç batağında iken kendisine lüks makam otosu alması, sonra bu makam otosuna haciz konulup, belediyenin itibarına gölge düşürmesi, Kozlu Belediyesi Halk Otobüsleri taşıma ücretlerine fahiş zamlar uygulaması, taşeron işçilerin maaşlarını sürekli aksatması, bazı müteahhitlerin alacaklarını anında ödemesi, parke yol üzerini asfaltla kaplaması ve son olarak taşerondan kadroya geçen işçilere birbuçuk aydır maaşlarını ödemeyişi belediye başkanlığı gömleğinin neden kendisine “bol” geldiğini açıkça izah etmiyor mu?..
Bunlar sadece birkaç örnektir…
Kerim Yılmaz, Kozlu’daki bir-iki yıkama-yağlama istasyonu ile kendisini “hizmet erbabı” gibi göstermek istese de mızrak çuvala sığmıyor, çocuklarına harçlık veremeyen işçilerin ahı yerde kalacak gibi görünmüyor.
Adaylık derdine düşüp, kapı kapı dolaşan Kerim Yılmaz, evine ekmek götüremeyen işçileri unutsa da, Kozlu halkı olup biteni gayet iyi görüyor.
Kozlu Belediyesi’nde taşerondan kadroya geçen ve maaşları ödenmeyen işçiler diyor ki :
“ Müteahhide su gibi akıtıyor, bize gelince para yok”
Hey gidi Kerim Yılmaz !..
İçindeki “müteahhit sevgisini” yenebilseydi eğer, maaşlarını alamayan belediye işçilerinin ahını da almamış olacaktı…
Ne demişler :
“Mazlumun ahı
Yere indirir şahı”
Değil ki belediye başkanı !..
(zonguldaksonhaber.net)

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2018, 00:03
YORUM EKLE

Kayseri Haber