Madenci vekilden madencilere kutlama...

Aynı zamanda Maden Mühendisi olan ​​​​​​​AK Parti Milletvekili Polat Türkmen ekonomik büyümenin madencilerin alın teri, gayretleri ve emekleri ile gerçekleştiğine dikkat çekti. 

Madenci vekilden madencilere kutlama...

Polat Türkmen açıklamasında şu görüşlere yer verdi; "Ekonomik büyümenin en önemli parametrelerinden biri enerji kaynaklarının verimli ve etkin bir şekilde değerlendirilmesidir. Özellikle enerji kaynakları içerisinde emek yoğunluğu en üst düzeyde olan madencilik sektörünün artan enerji ihtiyacının karşılanmasında sağladığı katma değer vazgeçilmez bir öneme sahiptir. 
Yerin altını verimli ve değerli hale getiren maden emekçileri, yerin üstünde durmadan artan kaynak ihtiyacını omuzlarında taşımaktadır. Bu gayret ve emek, karşılık bulduğu ekonomik değerin çok ötesinde bir anlama sahiptir. Hem ulusal hem de küresel birincil enerji kaynak dağılımında ilk sırada yer alan ve ülkelerin büyümesinde önemli bir rol üstlenen kömür başta olmak üzere madenlerde üretilen artı değer madencilerin emekleri, gayretleri ve alın teri üzerinde yükselmektedir. 
Madenci kardeşlerimizin emekleri bizlerin en büyük emanetidir. Ülkemizin ilerlemesinde, refah düzeyinin yükselmesinde önemli pay sahibi olan işçi ve emekçilerimizin haklarını korumak ve emeklerinin karşılıklarını alabilmeleri için gerekli her türlü çalışmayı hazırlamak partimizin ve hükümetimizin öncelikli konuları arasındadır.
 4 Aralık Dünya Madenciler Günü vesilesiyle insanımızın aydınlık geleceği uğruna alın teri döken tüm madencilerimizin Dünya Madenciler Günü'nü kutluyorum, Bu uğurda hayatını kaybetmiş olan tüm Maden şehitlerimizi Rahmetle anıyor, maden emekçilerimize aileleri ile birlikte sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum."

YORUM EKLE

Kayseri Haber