Kızılay'a hayırlı olsun ziyareti

Kızılay'a hayırlı olsun ziyareti

Kızılay'a hayırlı olsun ziyareti

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Recep Başar ve yönetimi Türk Kızılayı Zonguldak Şube Başkanlığı görevine getirilen Murat Uzun’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

                Muharip Gaziler Derneği Başkanı Recep Başar yaptığı açıklamada,” Murat Uzun’u uzun yıllardır tanıyoruz, Türk Kızılayı’ndaki yeni görevinden dolayı çok mutlu olduk. Kendisini tebrik ediyoruz, Kızılay’ın Zonguldak’taki çalışmalarını yakından takip ediyoruz, kendisine derneğimizin flamasını hediye edip yeni görevinde başarılar diliyoruz” dedi.

                Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Sayın Recep Başar’ın ve yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinden dolayı duyduğu mutluluğu vurgulayan Murat Uzun, tüm gazilerimizi saygı ve minnet, şehitlerimizi de rahmetle andığını, tüm faaliyet ve ihtiyaçlarında gazilerimizin emrinde olduğunu dile getirdi. Türk Kızılayı’nın 11 Haziran 1868’de Yaralı Askerlere Yardım Cemiyeti olarak kurulduğunu hatırlatan Uzun, Kızılay’ın bugün dünyanın en büyük iyilik hareketine dönüştüğünü ve ilgili tüm faaliyetlerini özveri ile sürdürmeye çalıştığını söyledi. Uzun, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: Başkanımız Nihat Aygün ile birlikte Türk Kızılayı Zonguldak’ta güzel hizmetler yaptı. Şimdi devralmış olduğumuz bayrağı, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla daha ileriye taşıyacak şekilde devam ettirme çabasında olacağız.

Şubat 2019’da kongre yapacaklarını belirten Uzun, teknik anlamda bir engel olmaması durumunda yönetim kurulu üyelerinin görüşünü alarak görevi devam ettirmek istediğini, mümkün olmaz ise de Kızılay faaliyetlerini devam ettirecek yeni ekibe, güçlü bir Kızılayı güzel bir kongre ile devretmek istediklerini açıkladı.

YORUM EKLE

Kayseri Haber