İtalyanlar Zonguldak'ta...

Aletli İniş Sistemi (ILS) cihazının Zonguldak Havaalanına takılması için gerekli alt yapı çalışmaları devam ederken İtalyan heyet havaalanına geldi.

İtalyanlar Zonguldak'ta...

700 bin Euro ya alınıp aylarca İstanbul’da bekletildikten sonra Zonguldak Havaalanına getirilen Aletli İniş Sistemi (ILS) cihazının takılması için mania olarak görülen kule ile cihazın konulacağı yere hat çekim işi sona erdiği belirtilirken cihazı satan İtalyan firmanın Türkiye temsilcileri bugün (22 Ocak) havaalanında incelemelerde bulundu.

Alt yapı çalışmalarının bittiğini ifade eden Zonguldak Havaalanı Müdürü Hasan Özşahin, firma yetkililerinin yapılanları yerinde inceleyip onay verdiklerini bir hafta içinde cihazın montajlama çalışmasının başlayıp 15 gün içinde cihazın tamamen takılacağını vurguladı.

Türk Hava Yolları, ILS cihazının takılmasının ardından pistin uzayıp ve genişletilmesi beklenilmeden uçuşlara başlayacağını belirtmişti. Buna göre vatandaşlar, yeni sezonun başladığı Mart-Nisan ayında seferlerin başlayacağını umuyor. (zonmedya)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Recep kütükçü
Recep kütükçü - 2 yıl Önce

Bu seferler iç hatlar niye çalışmıyor sizin için dış hat önemliyse zonguldak halkı için iç hatlarda önemli buna bir cagre bulunsa iyi olunur saygılarımla zonguldak vatandaşı olarak şimdiden teşekkürlerimi sunarim

Kayseri Haber