İşte Kılıçdaroğlu'nun aracının son durumu

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, geçtiğimiz Pazar günü Ankara'nın Çubuk ilçesindeki şehit ...

İşte Kılıçdaroğlu'nun aracının son durumu

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, geçtiğimiz Pazar günü Ankara'nın Çubuk ilçesindeki şehit cenazesinde saldırıya uğrayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun aracını inceledi.

Konuyla alakalı açıklamada bulunan Demirtaş, şunları belirtti:

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve milletvekillerimize pazar günü şehit cenazesinde yapılan planlı yapılan linç girişimi, bir insanlık suçudur. Bu saldırı sadece genel başkanımıza değil demokrasiye, hepimize yapılmıştır. Devletin en tepesindekiler, bu güne kadar kirli siyaset için nefret ve bölücü bir dille, iftira atarak halka gaz vermişlerdir. Ancak daha acısı ve düşündürücü olan devletin güvenlikten sorumlu en tepesinde bulunan 6 kişiden 5 kişi 1,5 saat süren linç girişimi sırasında oradaydılar. (Ankara Valisi, Emniyet Genel Müdürü, Ankara Emniyet Müdürü, Genel Kurmay Başkanı ve Milli savunma bakanı oradaydılar. Sadece İç işleri bakanı yoktu. ) Ama hiç başlamayacak, başlasa bile 5 dakikada bitebilecek bir linç girişimi 1,5 saat devletin en üst düzey görevlilerinin gözü önünde, bilgisi dahilinde gerçekleşmiştir. Devlet ordaydı ama son yerel seçimde % 31 oy alan ana muhalefet partisinin lideri can güvenliği için sessiz kaldı. Türkiye Cumhuriyeti Devleti hiç böyle bir duruma düşürülmemişti. Linç girişimi yaşanırken devletin en tepesindeki kişinin bu linçten haberi varmıydı? Yokmuydu? Veya devletin en tepesindeki kişi ve İç İşleri Bakanlığı koltuğunu işgal eden kişi bu linci ne zaman öğrendiler ve emirlerindeki görevlilere ne yönde talimat verdiler? Asil üzerinde durulması gereken konu budur. ( Genel başkanımızın aracının linç girişimi sonrası durumu)

YORUM EKLE

Kayseri Haber