Güzel günler göreceğiz madenci kardeşlerimizle…

Güzel günler göreceğiz madenci kardeşlerimizle…

GMİS Genel Başkan Adayı Cemalettin Akyol, Çaycuma’nın Karapınar Beldesi’nde maden işçileri ile bir araya geldi.

Akyol’un ekip arkadaşları ile birlikte Karapınar’da düzenlediği toplantı beldede ikamet eden maden işçilerinin yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Toplantıda maden işçilerine hitap eden GMİS Genel Başkan Adayı Cemalettin Akyol, “ Hep birlikte madencinin sesini yükselteceğiz. Hep birlikte sendikamızın sesini yükselteceğiz. Maden işçilerimizin çalışma koşulları ve yaşam koşullarının en iyi düzeye çıkarılması için mücadele edeceğiz. Bu mücadeleyi en iyi şekilde sürdürmek için genel başkanlığa aday oldum” şeklinde konuştu.

GMİS Genel Başkan Adayı Cemalettin Akyol’un sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ise tüm bölgelerdeki maden işçileri tarafından beğeniyle karşılandı.

Akyol, maden işçilerine hitaben yaptığı paylaşımda :

“ Siyah akar Zonguldak'ın deresi 
Yüz karası değil, kömür karası 
Böyle kazanılır ekmek parası....

ARKADAŞLAR GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ GÜNEŞLİ GÜNLER.SENDİKAMIZLA , MADENCİ KARDEŞLERİMİZLE MOTORLARI MAVİLİKLERE SÜRECEĞİZ.KAYBEDİLEN HER ZERREYİ,KAZMAYI KÖMÜRE VURDUĞUMUZ GİBİ EMEĞİMİZLE,TERİMİZLE,HEP BERABER GERİ KAZANACAĞIZ.”

diyerek, maden işçilerinin ve sendikanın geleceğine ilişkin önemli mesajlar verdi.

 Öte yandan, TTK Karadon Bölgesi’nde GMİS Genel Başkan Adayı Cemalettin Akyol ve ekibine büyük destek verildiği ve taban delege seçimlerinde yarışacak en güçlü ekip olduğu belirtiliyor.

(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2018, 22:10
YORUM EKLE

Kayseri Haber