'Anlamlı bir günü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz'

'Anlamlı bir günü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz'

'Anlamlı bir günü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz'

Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Başkan Gebeş mesajında şu ifadelere yer verdi; “24 Kasım, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 1928 yılında Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanını kabul etmesiyle birlikte anlam kazanmıştır. Böylesine anlamlı bir günü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Milletimiz, öğretmenlerimizin emekleri ve özverisi sayesinde medeniyet yürüyüşünü azimle sürdürmektedir. Tüm hayatımız boyunca etkisini yakından hissettiğimiz, kişiliğimizin ve karakterimizin şekillenmesinde önemli pay sahibi öğretmenlerimizin gayretleri her türlü övgüye layıktır.

Mustafa Kemal’in “Yeni nesli, Cumhuriyet’in özverili öğretmen ve eğitmenleri, sizler yetiştireceksiniz; yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin yeteneğiniz ve özveriniz derecesiyle uygun olacaktır.” felsefesi ile mesleğini icra eden saygıdeğer öğretmenlerimizin bu onur gününü kutlarken; Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, eğitim şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, kutsal mesleğin onurlu temsilcileri olan öğretmenlerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” dedi.

YORUM EKLE

Kayseri Haber