Ne işin var Direk tepesinde?

Zonguldak Kdz.Ereğli'de elektrik direğine tırmanan ve yaklaşık bir gündür aşağı inemeyince Başkent Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi ekipleri tarafından kurtarıldı.

Ne işin var Direk tepesinde?

Alınan bilgiye göre ilçeye bağlı Hamzafakıhlı Mahallesi'nde elektrik arızasına giden Başkent Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi ekipleri, elektrik direğinin tepesinde kedi gördü.

Gerekli güvenlik önlemleri alan ekipler, kedinin zarar görmemesi için kısa bir süreliğine de elektrikler kesintisi uyguladı. Vinç yardımı ile elektrik direğine yaklaşan görevli, bir süre kediyi alabilmek için mücadele etti. Buradan alınan kedi vincin inişi sırasında yaklaşık 4 metreden çalıların arasına atlayarak gözden kayboldu. Başka bir bölgedeki elektrik arızasına gittikleri sırada elektrik direğinin tepesinde kediyi gördüklerini anlatan Murat Çakır, arkadaşı Gökhan Civak ile kurtarmaya çalıştıklarını belirterek, "Gerekli önlemleri aldık ve vinç yardımı ile kediyi mahsur kaldığı yerden kurtardık. Yaklaşık 1 günü aşkın süredir direğin tepesinde olduğunu öğrendik" dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 15:19
YORUM EKLE

Kayseri Haber