Eski Başkan Ali Bektaş hangi partiden aday olacak?

Kozlu eski Belediye Başkanlarından Ali Bektaş’ın 2019 seçimleri için çalışmalara başlaması Kozlu kamuoyunda da destek buluyor.

Eski Başkan Ali Bektaş hangi partiden aday olacak?

Seçimlere bir yıl kala çalışmalara başlama kararı alan Ali Bektaş’ın Ak Parti’den aday olmak istediği biliniyor ancak Ak Parti’nin Ali Bektaş konusunda ne düşündüğü veya nasıl bir süreç izleyeceği konusunda farklı sorular da gündemde. 

Bektaş’ın adaylığını açıklayacağı yönündeki açıklamalarının ardından Ak Parti içinde kümelenmiş veya etki altında almaya çalışan bazı isimlerin karşı hamlelere hazırlanması dikkat çekiyor. 

Ak Parti Milletvekilleri arasında yaşanan görüş ayrılıkları nedeniyle Bektaş’ın önünü kesmeye çalışanların yeni hamleleri önümüzdeki günlerde daha net ortaya çıkacak. Bu durum; “Ak Parti Ali Bektaş’ı Kozlu’dan aday yapar mı? Ak Parti Ali Bektaş’ı aday göstermezse Bektaş nereden aday olur? 

Bektaş’ın bir başka partiden aday olması durumunda seçim dengesi nasıl değişir?” gibi pek çok soruya neden oluyor.

ALİ BEKTAŞ KİMDİR?

Ali Bektaş 26 Kasım 1961 tarihi Kozlu doğumlu. İlk orta ve lise eğitimini Kozlu'da tamamlayan Ali Bektaş, 2014 yılı yerel seçimlerinde Zonguldak Belediye Başkanlığına AK Partiden aday gösterildi. Ali Bektaş, yüksek öğrenimini Hacettepe Üniversitesi ve Zonguldak Mühendislik Fakültesi'nde tamamladı. 

Bektaş, 01 Aralık 1987 - 31 Temmuz 1988 tarihleri arasında kısa dönem olarak askerlik görevini tamamladı. 01 Şubat 1990 tarihinde Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessese Müdürlüğü'nde Maden Mühendisi olarak işe başladı. 26 Nisan 1999 - 27 Mart 2004 tarihleri arasında CHP’li aday olarak Kozlu Belediye Başkanlığı, 17 Mayıs 2004 - 25 Temmuz 2007 tarihleri arasında da Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) danışmanlık görevlerinde bulundu. 
26 Temmuz 2007 tarihinde TTK'daki işine geri döndü.  2009 yerel seçimlerinde 2. kez Kozlu Belediye Başkanlığı'na seçildi.

Ali Bektaş evli; 1 kız ve 1 erkek çocuğu sahibidir. 

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 15:19
YORUM EKLE

Kayseri Haber