Hamdi Uçar'dan işçi alımı açıklaması

UÇAR, TTK GENEL MÜDÜRÜ ve GMİS'E SESLENDİ

Hamdi Uçar'dan işçi alımı açıklaması

TTK'nın ayakta durması için mücadele verildiğinin altını çizen Ak Parti Milletvekili Hamdi Uçar, GMİS ve TTK Yöneticilerini de eleştirdi. Uçar,"TTK'ya bin 500 işçi alınmasıyla zarar geriye düşer iddiasında bulunuyoruz.

TTK kar etsin herkes ister. Ancak her işçi aldığımızda zarar yukarı çıktı. İşten kaçanlara asla pirim vermeyelim. Onlar iş barışını bozuyorlar. Zonguldak'ın en önemli istihdam alanı TTK ve madencilik sektörü. Kısmen kamu, kısmen özel sektörle ayağa kaldıralım. Kurumun yetkilileri, GMİS, çalışanlar ekmeğine sahip çıksın. Şikayet etmekle bu iş olmuyor. Üretimde olanların yan sanatlara geçmesini kabul etmiyorum. TTK Genel Müdürü zararı azaltmalı, üretimi artırmalı ve bu yönde çalışmalı. O zaman iyi bir yönetici deriz. Başarı kriteri olmalı. Başarısız olan gitmeli. Sendika çalışanlara iş barışı sağlanması için herkes çalışmalı, üretmeli ve çalışmayanlara destek olmamalı" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
oguz kaan
oguz kaan - 2 yıl Önce

Madende öncelik Zonguldak ve ilçelerinin olsun başka illerden işçi alınmasın

Emrah dlbsn
Emrah dlbsn - 2 yıl Önce

Arkadaşlar abiler bölgesel davranmayalım böylece sadece ayrımcılığa bölgeciliğe sebep olursunuz ..
Her yerde var bölge farklı illerden çalışan ama zong kadar itiraz eden yok tabiki öncelik veya sayı üstünlüğü olabilir ama bölge il ilçe arkadaşlarada yer verilirse genel olarak bütünlük sağlanmış olunur şehir kalkınır .

Onur gunes
Onur gunes - 2 yıl Önce

Madende öncelik Zonguldak ve ilçelerinin olsun başka illerden işçi alınmasın

Tahir Ercan
Tahir Ercan - 2 yıl Önce

Öncelik çalışacak elaman alımı olması tombala ile bu iş yürümez tombala çıktı işler bozuldu kazmaci ve domuz damci köyleri tercih edersiniz bu iş daha verimli olur tombala demek hobbala demeye benziyor.

madenci
madenci - 2 yıl Önce

1500 isci neeir ya dalgami geciyonuz.
TTK NIN VE ZONGULDAGIN ŞAHLANMASI ICIN EN AZ 5000 ISCI SART...3. 4. AYDIR EMEKLI OLANLARIN SAYISINI DA SOYLEYIN..SUBAT AYINDA AYRILACAKLARIN SAYISI DA HAYLI FAZLA IMIŞ...
OZELLEŞSE DAHA KARLI.OLACAK ZONGULDAK...URETIM.ICIN EN AZ 3000 4000 ISCI ALIR OZEL SEKTOR....
MAAŞLAR 4000 OLDU AZ MI YETER BUGUN KU SARTLARDA ....
UNUTMAYIN 1500. IM.GOZBOYAMADIR HIC BIR KATKI SAGLAMIYCAK HEPIMIZ BURADAYUZ GORECEGIZ...

SIRADAKİ HABER