Gerçek ortaya çıktı!

TTK 1500 İşçi Alımı Hakkında Gerçek Ortaya Çıktı!

Gerçek ortaya çıktı!

Türkiye Taşkömürü Kurumu bünyesine 1500 işçi alımı yapılacağı duyurulmuştu ve geçtiğimiz gün Hazine ve Maliye Bakanlığından 1500 işçi alımı için onay verilmişti. Ancak bugün bakıldığında 1500 işçi alımında yeni bir gerçek daha ortaya çıktı... İşte detaylar.

TTK 1500 İşçi Alımı Hakkında Gerçek Ortaya Çıktı!

TTK’nın denetlendiği, TBMM KİT Komisyonu’nda; Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, TTK’ya alınması düşünülen bin 500 işçi sayısının yetersiz olduğunu, 14 bin 500 norm kadroya ihtiyaç varken şuan da kurumda 7 bin 136 yer altı işçisi olduğunu ifade etti.

BUNA GÖRE;

Türkiye Taşkömürü Kurumu bünyesine alımı yapılacak olan 1500 işçi alımının norm kadroya göre az olduğu görülüyor.

Ayrıca 1500 işçi alımında da seçim öncesi tartışmaları yaşanırken, 1000 seçim öncesi ve 500 işçi alımının ise seçim sonrasına kalabileceği iddia edilirken 14 bin 500 norm kadro ihtiyacının olması şaşkınlık yarattı.

Diğer yandan 14 bin 500 norm kadro var ise alımlar daha fazla yapılamaz mıydı sorusu akıllara geliyor. Bu kapsamda TTK yetkilileri tarafından süreç hakkında açıklama yapılması gerekmektedir.

1500 işçi alımı sizce yeterli midir? 14 bin 500 norm kadro eksikliğine göre personel alımları ne zaman yapılacaktır?

CHP'li Yavuzyılmaz ayrıca, işçi alım kurasında şaibeye mahal vermemek için Zonguldak’ta kura çekiminde bizzat olacağını ve kura çekimini izleyeceğini belirterek, KİT komisyonunda görevli milletvekillerini de kura çekimlerine, Zonguldak'a davet etti. 

Yavuzyılmaz, İşçi Kurasında Şaibeye Yer Bırakmayacak, Orada Olacak!

“Ben, sayın genel müdürümüzden, bizi bu işçi alımı yapılacağı gün yapılacak kuraya davet etmesini istiyorum çünkü kuralar, özellikle Millî Piyango çekilişleri dâhil olmak üzere, son yıllarda hep bir eleştiri konusu, üzerine bir soru işareti gelen konular.

Bir yanlışlık yapılmasa da soru işareti gelebiliyor. Dolayısıyla Zonguldak'ta da sağlıklı, şaibesiz bir kura çekimi yapılması için ciddi bir talep var.

Kesinlikle ve kesinlikle kuraya müdahale edilerek tek bir kişinin dahi torpille veya çeşitli farklı siyasi yönlendirmelerle bu sürecin içine dâhil edilmesine izin vermeyeceğiz.

Bizzat kura günü ben de orada olacağım, kura çekimini yerinde izleyeceğim.

Bu bağlamda, KİT Komisyonumuz da davet edilirse, buradaki milletvekili arkadaşlar Zonguldak'a gelirse, kura çekimine hep birlikte iştirak ederiz, halkımızın da -kurada çıkan, çıkmayan- en azından kuranın çok nizami yapıldığı konusunda kanaati olur, gönüller de kırılmamış olur diyorum.” 

KamuPersoneli.net

YORUM EKLE

Kayseri Haber