Genel Müdüre Sürpriz Ziyaret

AK Parti Yenice Belediye Başkan Adayı Coşkun Güven Zonguldak’ta Türkiye Taş Kömürü (TTK) Genel Müdürü Kazım Eroğlu ve Zonguldak İŞKUR İl Müdürü...

Genel Müdüre Sürpriz Ziyaret

AK Parti Yenice Belediye Başkan Adayı Coşkun Güven Zonguldak’ta Türkiye Taş Kömürü (TTK) Genel Müdürü Kazım Eroğlu ve Zonguldak İŞKUR İl Müdürü Gönül Demirsu’yu ziyaret etti.

TTK'YA YENİCELİLER DE ALINACAK

Ziyaretlerde TTK’ya alınacak olan 1500 işçi arasına Yenice nüfusuna kayıtlı olanların da alınması konusunu görüşen Güven, Yenice nüfusuna kayıtlı olanların işe alınması ile ilgili yazının ilgili Bakanlıktan gelmesini beklediklerini söyledi.

Daha önceden Yenice’den TTK’ya işçi alındığını, büyük ihtimalle bu uygulamanın yeni işçi alımlarında da devam edeceğini belirten AK Parti Yenice Belediye Başkan Adayı Coşkun Güven konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı;

TTK’ya Yenice’den de işçi alınmasını konusu ile ilgili TTK Genel Müdürümüzü ve İŞKUR Zonguldak İl Müdürümüzü ziyaret ettik. Kamuoyunda Yenice’den işçi alınmayacak şeklinde açıklamaların yapılmasından sonra bakanlık nezdinde de gerekil görüşmeler yapıldı. Önümüzdeki günlerde TTK’ya işçi alımı ile ilgili ilan askıya çıkacak. Bakanlıktan Yenice’den de işçi alınacak şeklinde yazının gelmesini bekliyoruz.

Kamuoyunda bahsedildiği gibi TTK’ya sadece Zonguldak ve Bartın’dan işçi alınmayacak. İşçi alımı ile ilgili asılacak ilanda Yenice nüfusuna kayıtlı olanların da TTK’ya iş için başvuru yapabilecekleri konusu bakanlıkta sonlamak üzere ve sadece bu konu ile ilgili yazıyı bekliyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 20:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Efe bozkır
Efe bozkır - 4 yıl Önce

Haber eski başlıkla içerik farklı
Ttk ya yenicenin ikametinde olanlar müracat edemiyor stop 2*2=4

Kayseri Haber