"Bakanlıktan inceleyin talebi..."

Ticaret Bakanlığı tarafından Zonguldak Valiliği dahil 81 il valiliğine gönderilen genelgeyle marketlerdeki fiyatların hem İç Ticaret Genel Müdürlüğü hem de ...

"Bakanlıktan inceleyin talebi..."

Ticaret Bakanlığı tarafından Zonguldak Valiliği dahil 81 il valiliğine gönderilen genelgeyle marketlerdeki fiyatların hem İç Ticaret Genel Müdürlüğü hem de Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak yerinde denetim ve uygulamalarla incelenmesi talep edildi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, marketlerdeki yüksek fiyatlarla ilgili "Önemli olan halkın bunu birinci derecede hissediyor olması. Biz de bununla ilgili tedbirlerimizi alıyoruz. Esasında Hal Yasası'nın bir an önce devreye girip uygulanmasıyla bu sıkıntılarımızın çoğunu atlatacağız" dedi.

Bakan Pekcan, geçen hafta 81 valiliğe yazı gönderdiklerine işaret ederek, hem İç Ticaret Genel Müdürlüğü hem de Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü ile birlikte, yerinde uygulamalara ve denetimlere daha kapsamlı bir şekilde devam ettiklerini, sonuçları en kısa zamanda herkesin göreceğini bildirdi. Denetimlerinin devam ettiğini belirten Pekcan, bunları çok görünür kılmadıklarını ancak yapılan işin çok önemli olduğunu söyledi. 

Pekcan, geçen hafta 81 valiliğe yazı gönderdiklerine işaret ederek, hem İç Ticaret Genel Müdürlüğü hem de Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü ile birlikte, yerinde uygulamalara ve denetimlere daha kapsamlı bir şekilde devam ettiklerini, sonuçları en kısa zamanda herkesin göreceğini bildirdi. Pekcan, zincir marketlerin piyasayı etkilediği iddialarına ilişkin de "Küçük esnafımız, bakkallarımız etkileniyor. Onların (zincir marketlerin) çok küçük nüfuslu, hane halkı sayısı çok az olan yerlerde dahi vücut göstermesi küçük esnafımızı tedirgin ediyor." dedi. (Kaynak: ulusal.com.tr)

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sadık avcı
Sadık avcı - 3 yıl Önce

Marketler üretici deyil neden denetlenir artı kontrol edilirler faturalar incelenir fais fiyat varsa

Kayseri Haber