Sarıkamış'ta yazılan destan unutulmadı

Devrek Anadolu Lisesi göstermiş olduğu duyarlılıkla Sarıkamış şehitlerini ve orada yazılan destanı unutmadığını gösterdi.

Sarıkamış'ta yazılan destan unutulmadı

Devrek Anadolu Lisesi göstermiş olduğu duyarlılıkla Sarıkamış şehitlerimizi ve orada yazılan destanı unutmadığını gösterdi. Ülkemizde her yıl 3-4 Ocak tarihinde Sarıkamış şehitleri çeşitli etkinliklerle anılılıyor.

Sarıkamış şehitlerini ve destanını 104. Yılında anma etkinlikleri çerçevesinde Devrek Anadolu Lisesi tarih öğretmenleri Sinan KALINCI, Feray CİN; Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri Ayşegül ÇANGA, Mustafa SOYSAL, Müzik öğretmeni Ozan KIRIMLI ve 13 öğrenci ile hazırlanan anma programı 04.01.2019 tarihinde okul salonunda öğrencilere, velilere ve protokole sergilendi.

Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah TURAN, Gençlik ve Spor Müdürü Cihan DURDUBAŞ, Aile ve Sosyal Politikalar ilçe müdürü Aziz KALAYCI ve diğer okul müdürlerinin hazır bulunduğu program, velilerin ve öğrencilerin katılımı ile tamamen dolu salonda icra edildi.
Program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımız ile başladıktan sonra günün anlamını açıklayan konuşmayı Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Mustafa Soysal gerçekleştirdi. 13 öğrencinin görev aldığı  “Sarıkamış Destanı” adlı oratoryo ile program son buldu. 
Duygusal anların yaşandığı programda öğrencilerin Sarıkamış ruhunu tam olarak yansıtabilmesi, hatta gözyaşlarını programa dâhil etmesi sonucunda izleyicilerin de bu duygusal atmosferin dışında kalamadığı gözlendi. Erkek öğrencilerin Sarıkamış’ta donan yiğitlerimizi temsil ederek sahnede şehit olmaları ve cephe dışında bekleyenleri temsil eden kız öğrencilerin ise hepsinin üzerine tek tek Türk Bayrağı örtmesiyle bu duygusallık daha da üst seviyelere çıktı.
 Yaklaşık 1 saat süren program, akıllarda ve gönüllerde büyük etkiler bırakarak, Sarıkamış şehitlerimizin unutulmadığını göstererek son buldu.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2019, 10:32
YORUM EKLE

Kayseri Haber