DEVREK’TE SEZAİ BÜKRÜ RÜZGARI

Devreklilerin desteğini arkasına alan AK Parti Devrek Belediye Başkan Adayı Sezai Bükrü emin adımlarla zafere yürüyor.

DEVREK’TE SEZAİ BÜKRÜ RÜZGARI

Yürüttüğü samimi ve sıcak seçim çalışmasıyla halkın gönlünü kazanan Bükrü’nün Belediye Başkanlığı’nı kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

                "Bizim Sezai"

                31 Mart yerel seçimleri için artık son viraj dönülürken Devrek Belediye Başkanlığı konusunda kimsenin aklında bir soru işareti kalmadı gözüküyor. Çarşıda, pazarda kime sorsanız başkanlık seçimini kim kazanır diye, yanıt kısa ve öz: “Bizim Sezai”. Peki, Sezai Bükrü kısa zamanda böylesine büyük bir desteği nasıl sağladı? Öncelikle zaten Devreklilere yabancı bir isim değildi, Devrek’in evladıydı Bükrü. Ticaret Odası ve AK Parti İl Yönetimindeki görevleri siyaseten de öne çıkardı Sezai Bükrü’yü. Sonrası, büyük bir gayret, büyük bir emek hikayesi. Arkasına AK Parti teşkilatının tam desteğini alan, Sezai Bükrü kadın kolları, gençlik kolları ve ilçe yönetimiyle birlikte soluksuz bir çalışma başlattı. Bükrü kendi ifadesiyle, “çalmadık kapı, sıkmadık el, girmedik gönül” bırakmadı. Kim çağırdıysa gitti, kimin derdi varsa yanındaydı.

               

                Herkesin, herkesimin  Desteğini alıyor.

Sezai Bükrü’nün seçim kampanyasında dikkat eden çeken önemli bir unsur da sadece kendi parti taraftarlarından değil, farklı siyasi görüşlerden de destek alması oldu. Sezai Bükrü’yü bir gün Devrek’in Songül ablası, yılların siyasetçisi CHP Belediye Başkan aday adayı Songül Saraç’la neşeli bir sohbette çay içerken ya da  bir başka gün, koyu MHP’li bir esnafla kol kola sohbet ederken görebilirsiniz.

Sözleri Karşılık Buldu

Sezai Bükrü kampanya dönemi boyunca samimi mesajlar verdi, uçuk kaçık değil, ayağı yere sağlam basan projeler anlattı. Marka şehir vizyonunu iyi anlattı. Hep birlikte kazanacağız, Devrek kazanacak, dedi. Ve sözler halk nezdinde karşılık buldu. Çünkü, Sezai Bükrü samimiyeti ile herkesin güvenini kazandı.

Siyasi ve Bürokratik Destek

Sezai Bükrü’yle Devrek için artık farklı bir dönemin kapılarının açıldığını söylemek rahatlıkla mümkün. Arkasına hükümetin desteğini alan Sezai Bükrü, Devrek’in bürokrasideki güçlü isimleriyle de çok yakın.  Yani hem siyasi hem de bürokratik destekle önümüzdeki dönemde Devrek’te güçlü bir Sezai Bükrü rüzgarı esecek.”

YORUM EKLE

Kayseri Haber