Kantarcı'dan müjde gibi paylaşım!

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı'dan, Zonguldak'ı Filyos Vadisi'ne bağlayacak en kısa yol önerisi geldi...

Kantarcı'dan müjde gibi paylaşım!

Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla il merkezinden Filyos Vadisine ulaşımın kolaylaştırılması için çözüm önerisinde bulundu. 

Sapça-Yakademirciler köyleri arasındaki yolun iyileştirilmesi neticesinde Zonguldak-Çaycuma arası mesafenin 20 kilometre kısalacağını ifade eden Kantarcı, bu sayede il merkezi - havaalanı mesafesinin de kısalacağını belirtti.

Kantarcı paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

'Zonguldak İl merkezinden Filyos Vadisine ulaşım İçin yakın vadede en kolay ve optimum çözüm, haritadaki mevcut SARI YOL’un düşük maliyetle iyileştirilerek acilen yapılmasıdır.
Böylelikle
Çaycuma’ya 45 km uzaklık, 25 km’ye inecektir
Havaalanına 60 km uzaklık, 35 km’ye inecektir.
Bartın’a 85 km uzaklık, 65 km’ye inecektir.'

VALİ ERDOĞAN BEKTAŞ FİLYOS YOLUNU İŞARET ETTİ

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı'nın sosyal medya hesabından ifade ettiği bu duruma Vali Erdoğan Bektaş olumsuz bir yorum getirmişti.

Sapça Köyü-Çaycuma ilçesi arasındaki yolun kilometre açısından kısalık yaratacağını ancak zaman açısından daha da uzun süreceğini belirten Vali Bektaş sosyal medya hesabı üzerinden şu ifadelere yer verdi: 'Kilometre kısalıyor ama zaman uzuyor. Esasında km de o kadar kısalmiyor. Öyle olsa bile zamanı da kısaltmak için bir Ankara yolu kadar harcama lazım. O işin çözümü Filyos yolunu yapmak. O zaman hem km hem zaman kısalıyor. Hem de yol başladı, devam ediyor. Bu saatten sonra Zonguldak için en öncelikli hedefimiz Filyos yolunun yapılmasıdır. Bütün gayretimiz onadır. Zonguldak-Kilimli tamam sayılır. İlk yeni ihale inşallah Kilimli-Çatalağzı yolu olacak.'

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2019, 11:14
YORUM EKLE

Kayseri Haber