Milletvekili 'HODRİ MEYDAN' dedi...

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Selim Karakaş, Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu ve Kozcağız Belediye Başkan Adayı Meliha Okutay parti binasında...

Milletvekili 'HODRİ MEYDAN' dedi...

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Selim Karakaş, Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu ve Kozcağız Belediye Başkan Adayı Meliha Okutay parti binasında teşkilat üyeleri ile bir araya geldi. Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş, en yakın zamanda Merkez İlçe Başkan Adayını da en kısa sürede açıklayacaklarını belirterek "Önümüzde çok zorlu bir süreç var. Ülkemiz de zorlu bir süreçten geçiyor. Böyle bir ortamda seçim yapmak ve seçimlere hazırlanıyor olmak da çok zorlu. Dolayısıyla biz de göreve başladığımız 1 aylık süreden beri bu zorlukları bir bir aşmaya gayret ediyoruz. Aştığımızı da umuyoruz. İnşallah en yakın zamanda merkez adayımızı da açıklayacağımızı umuyorum." dedi.

Kozcağız için büyük bir şans

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu da CHP'li Başkan Adayı Okutay'ın Kozcağız için büyük bir şans olduğuna işaret ederek "İnşallah barış içinde bir Türkiye'de Mart'ın sonu bahar, baharda sevgiyle hep birlikte buluşacağız. Bizi heyecanlandıran ve oldukça mutlu eden bir adaylık başvurusu söz konusu. Meliha Oktay'ın başvurusu bizi oldukça mutlu etti. Hem kadın aday olması bakımından hem de kendisinin Kozcağızlı hemşerilerimizin çok iyi tanıdığı, daha önce de belediyecilik sürecinde önemli hizmetler yapan ve sevilen bir Belediye Başkanıydı. Bundan sonra da Kozcağızlı vatandaşlarımız için büyük bir şans olduğunu düşünüyorum. Kendisini şimdiden tebrik ediyorum. Kozcağızlılara da 'Meliha Başkan geri dönüyor' çağrısında bulunmak istiyorum." diye konuştu.

Meliha  Okutay kimdir?

CHP Kozcağız Belediye Başkan Adayı Meliha Okutay'da yaptığı açıklamada ilk olarak kendisini tanıttı. Okutay, "1962 Bartın doğumluyum.  Bartın Lisesi mezunuyum. 1981 yılında Türkiye İş Bankası Kozcağız şubesine memur olarak atandım. 20 yıllık hizmetten sonra aynı bankadan 2001 yılı Temmuz ayında emekli oldum. 28 Mart 2004 seçimlerinde CHP'den Kozcağız Belediye Başkanı seçildim. Başkanlığım döneminde birçok ödüller aldım. 12 Haziran 2011'de yapılan Genel Seçimlerde. CHP Bartın 2. sıra Milletvekili adayı idim. 1983 yılında Kozcağız'da görev yapan Dr. Mehmet İbrahim Okutay ile evlendim. 1988 doğumlu Bilgi Üniversitesi Sinema Televizyon bölümü mezunu şu anda özel bir şirkette çalışan Ragıb Metin Okutay adında bir oğlum olup halen eşimle Kozcağız'da ikamet etmekteyim" dedi.

Yaşam standardını yükselteceğiz

Okutay şöyle devam etti: "Bu haberi sizlerle paylaşmanın onuru ve sevincini yaşıyorum. Bu önemli sürecin başlangıcında bana desteğini veren Eşim M. İbrahim Okutay, oğlum R.Metin Okutay'a Annem Babam Kardeşlerim ve bütün ailemize teşekkür ediyorum. Partimin üst kurullarına PM sine MYK üyelerine ve en başta Değerli Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na çok teşekkür ediyorum. Bu önemli bir yönetim surecidir. Bu manada Bartın İl Başkanı, İlçe Başkanı ve tüm üyelerimize ayrıca Sayın Milletvekilimiz Aysu Bankoğluna , Kozcağız belde örgütümüze hepinizin huzurunda gönülden teşekkür ediyorum. Cumhuriyetin kurucusu Kadına seçme seçilme hakkını veren CHP. den bizlerin aktif siyasette özellikle yerel yönetimlerde karar mekanizmalarında olmamız gerektiğine olan inancımla Kozcağız Belediye Başkanı Adayı olarak karşınızdayım. Kozcağız'ın yasam standardını yükseltecek, çağdaş ortamlarda uygarca yaşayacağımız projelerin yapılıp hayata geçtiği ekonomik sosyal kültürel hayattaki zenginlikleri ile örnek bir kent haline getirmek hedefimizdir.

Projelerimizi hayata geçireceğiz

Sağlıklı yaşam sağlıklı şehirleşmeden geçer. Kozcağız da yaşayanların arzu ettikleri, potansiyeliyle kaynakları olan, eğitim kültür ve sanat anlamında çocuklarımız ve gençlerimiz için yaşanacak yer, misafirlerimiz için sıklıkla gelinmek istenen tercih edilen bir kent haline getirmek hedefimizdir. Barış ve huzur içinde yaşamayı hak eden emsal belediyelere örnek olmanın mutluluğunu yaşayacağız. CHP ilkeleri ile herkesi kucaklayan katılımcı Halkçı yerel yönetim anlayışımızı güçlendireceğiz. Birlikte ürettiğimiz projeleri hayata geçireceğiz. Hemşerilerimizin yerel yönetimin her aşamasında söz sahibi olduğu yönetim anlayışımızı kalıcı model haline getirmeyi ahlaki ve vicdani bir ödev olarak görüyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, sorumluluk bilinciyle çıktığımız bu yolda desteklerinizi bekliyor. Kozcağız'da hayırlara vesile olması temennimle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

İkinci bir defa yapmayı hedefliyorum

Kozcağız’a bir ilçe ve ile yakın olmanın güzelliği içerisinde hayatı paylaşmayı vaat eden Okutay, Kozcağızlıların desteğini isteyerek de “Biz geçmişte halkçı ve katılımcı yerel yönetim anlayışını yerleştirdik, bunu hep birlikte ikinci bir defa yapmayı hedefliyorum. İnsanların hayatına dokunduğumuz çok güzel projelerle Kozcağız’da ilkleri yaşattık. Bunları devam ettirmeyi hedefliyoruz. Benim Başkan olduğum dönemde nüfus 5 bin civarındaydı şimdi ie 7 bin 96 ama bu daha da artabilir. Toplamda 40 köye hizmet vermemiz gerektiği durumunu da göz önüne alırsak 30 bin 866 nüfusumuz var. Ama biz yerel yönetimimizin amacını sadece belde olarak düşünmüyoruz. 40 köye hizmet veren bir belde olmanın sorumluluğuyla bütün hizmetimizi yaymayı düşünüyoruz. Yerel yönetim bambaşka bir şeydir. Nasıl bir kadın evini yönetiyorsa şehri de ona göre detaylı olarak her durumunu, nerede sorun varsa sorunlarını tespit edip çözümleyecek şekilde sonuçlandırmalıdır. Bunları yapacağız. Bu şansı bize hemşerilerimizin desteğini istiyoruz. Bu arada Kozcağız’ın yerel yönetim anlayışında ilçe olmamanın kurumsallaşamamanın sıkıntıları bütün hemşerilerimizin üzerinde ve biz bu sıkıntıların hepsini dinledik. Bütün kurumlarımızla el birliği içerisinde Kozcağız’da bir ilçe ve bir ile yakın olmanın güzelliği içerisinde hayatımızı paylaşmayı vaat ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Bankoğlu, “hodri meydan” dedi

Bankoğlu da önümüzdeki hafta ilçe olma konusuyla ilgili resmi adımları atacaklarını belirterek “hodri meydan” dedi.

ABA MEDYA

YORUM EKLE

Kayseri Haber