Zonguldak’ta suç şebekesi çökertildi!

Zonguldak’ta suç şebekesi çökertildi!

Zonguldak’ta suç şebekesi çökertildi!

İlimizde meydana gelen hırsızlık olaylarının aydınlatılması amacıyla Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yaklaşık *2 ay boyunca sürdürülen çalışmalar neticesinde* hırsızlık olaylarını E.Ç.(34), B.D.(27) ve Ş.K.(39) isimli şahıslardan oluşan suç şebekesinin gerçekleştirdiği tespit edilmiştir. 


    Yapılan operasyon kapsamında, şüphelilerin ikametleri ile hırsızlık mallarını satmış oldukları hurdacı ve ikinci el eşya satışı yapan yerlerden oluşan *9 ayrı adrese baskın düzenlenmiş;* 


     *Piyasa değeri yaklaşık 100.000.00TL olan* 7 adet tüfek, 1 adet tabanca, 6 adet televizyon ile çok miktarda inşaat malzemesi, ev eşyası ve elektronik cihaz ele geçirilmiştir. 


     *7 kişiye Suç Eşyasını Satın Almak, Kabul Etmek suçundan işlem* yapılıp tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır.


    Zonguldak genelinde *23 adet faili meçhul hırsızlık olayı aydınlatılmış olup, çalınan eşyalar sahiplerine teslim edilmiştir.* 


    Suç şebekesinin E.Ç. isimli üyesi önceki tarihlerde ekiplerimiz tarafından yakalanmış ve sevk edildiği adli makamlar tarafından tutuklanarak cezaevine teslim edilmiş, diğer üyesi B.D. ise 28.11.2018 günü yakalanarak gözaltına alınmıştır. Diğer şüpheli Ş.K.’yı yakalama çalışmaları ise devam etmektedir.


    Yakalanan Şüpheli B.D. 01.12.2018 günü adli makamlara sevk edilecektir.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 14:36
YORUM EKLE

Kayseri Haber