Bölgemize hayırlı olsun...

Alaplı Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu Ereğli Organize Sanayi Bölgesi'nde 1,5 dönüm kullanım alanına sahip 5 dönüm alan üzerinde yapımı süren fabrika ...

Bölgemize hayırlı olsun...

Alaplı Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu Ereğli Organize Sanayi Bölgesi'nde 1,5 dönüm kullanım alanına sahip 5 dönüm alan üzerinde yapımı süren fabrika inşaatında incelemelerde bulundu. 

Türkoğlu, 4 milyon TL yatırım ile yapılan organik fındık fabrikasının dünyada ilk olduğunu söyledi. Yaklaşık 4 milyon liraya mal olacak olan tesisin, 2 milyon lirasının devlet destekli olduğunu ifade eden Türkoğlu, şöyle konuştu: "Oda olarak son 10 yılda organik fındığı yaygınlaştırmak için büyük çaba sarf ettik. İnşaatta çalışmaların yüzde 90 tamamlandı. 100 kişinin istihdam edileceği fabrika yılbaşında hizmete girecek. Bu eser bizim ustalık eserimiz. Başta Gümeli beldemiz olmak üzere, tüm köylerimizde organik fındık yetiştiriciliği yapılmaktadır. Organik fındığın yaygınlaşmasından sonra ilçemizde fındığı işleyerek, ihracat için fabrika kurmaya karar verdik. Devletin tarıma dayalı ekonomik yatırımların desteklenmesi için yüzde 50 hibe destek kredileri vardı. Bundan faydalanmak için yer arayışına girdik. Baktığımız bir kaç yer uygun olmayınca Ereğli OSB'den 5 dönümlük yer tahsis ettik. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından onaylanan projemize, yüzde 50 hibe ile 2 milyon lira kredi kullanıldı. 4 milyon liraya mal olacak olan tesisin inşaat çalışmalarında sona gelindi.

Çalışmalar bittiğin de tesiste yaklaşık 100 kişi çalışacak ve ilçe ekonomisine büyük katkı sağlayacak.. bölgemize çiftçimize hayırlı olsun"  

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2019, 22:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tebrikler
Tebrikler - 3 yıl Önce

Biz bolgemize istitdam istiyoruz kdz eregli ve bolgemizde ufak hesaplar pesinde kosacagina is sahalari acin

Kayseri Haber