En Basit İngilizce Öğrenme Yolları konusarakogren.com da

En Basit İngilizce Öğrenme Yolları konusarakogren.com da! Günlük yazmak aslında yabancı dil öğrenim sürecinizde sizlere etki sağlayacaktır. Elinizden geldiği kadarıyla günlük tutmaya gayret etmelisiniz. Yazılan kısa notlar da zaman içerisinde ilerleyebilecek paragraflar, okuduğunuz kitapların özetine ve film özetlerine de dönüşebilir. Yabancı film ve yabancı müzikleri de bu süreçte tercih etmelisiniz.

En Basit İngilizce Öğrenme Yolları konusarakogren.com da
Günlük yazmak aslında yabancı dil öğrenim sürecinizde sizlere etki sağlayacaktır. Elinizden geldiği kadarıyla günlük tutmaya gayret etmelisiniz. Yazılan kısa notlar da zaman içerisinde ilerleyebilecek paragraflar, okuduğunuz kitapların özetine ve film özetlerine de dönüşebilir. Yabancı film ve yabancı müzikleri de bu süreçte tercih etmelisiniz. Orijinal filmler ya da altyazılı filmler izleyip her sözcüğün aslında ne anlama geldiğini pekiştirebilecek etkili bir yöntemden ibarettir. Hızlandırılmış İngilizce kursu aslında görerek ve duyarak eğitimin en etkili olan yoludur. Müzik dinlerken de ilk başta anlamamanız normaldir. Ancak zaman içinde sözcükler oturmaya başladığında şarkıları ezberleyecek hatta duyduğunuz zaman çevireceksiniz. Pratik çalışırken yanlış yapma endişesi taşırsanız eğer çalışamazsınız. Yabancı dili en hızlı şekilde öğrenen kişiler, endişe taşımadan en zor sözcükleri dahi pratik yapmak için deneyen ve çalışan kişiler olduğunu unutmamak gerekir.

 Anlamadığınız her ayrıntıyı eğitmenlerinize sormayı unutmamalısınız. Diğer derslerde de olduğu gibi ilk defa duyduğunuz bir konuyu anlamamanız son derece normaldir. Kesinlikle çekinmeden sorularınızı yöneltmeli ve anlamadan yepyeni bir konuya başlamamalısınız. Ayrıca eğitim süreciniz boyunca tekrar yapmaya özen göstermeniz gerekir. Derste öğrendiklerinizi eve gittiğinizde tekrar ederek pratik yapmalısınız. Tekrar edilmeyen özel ve gerekli derslerde yani İngilizce dili gibi tekrarı adeta zorunlu olan bir dilin unutulma ihtimali oldukça fazla düzeydedir. Aynı gün tekrar yaptığınız dersle alakalı notlarınızı almalısınız. Anlamakta zorlandığınız ayrıntıları da öğretmenlerinize ilk baştan sormanız daha uygundur. Trabzon İngilizce kursu kapsamında eğitim görürken bu ayrıntılara dikkat etmelisiniz. Temel İngilizce eğitimi aldıktan sonra yapılması gereken en önemli şey, telaffuz becerinizi geliştirmektir. Yani sözcükleri doğru bir şekilde söylemeniz gerekir. İngilizce telaffuz becerisi olmadan ne kadar fazla sözcük öğrenirseniz öğrenin ya da ne kadar gramer bilgisine sahip olursanız olun karşınızdaki kişiler sizi anlamakta zorlanırlar.

 Ayrıca İngilizce dili, yapı olarak oldukça farklı bir ses düzenine sahip durumdadır. Gelişi güzel bir yazılım stili nedeniyle telaffuzu sorunlu olan diller arasındadır. Konusarakogren.com web adresi kapsamında eğitim sürecinizi kolaylaştıracak öneriler ve uyarılar da mevcut durumdadır. Yani telaffuz becerinizi geliştirebilecek gibi alternatifleri bulabilirsiniz. Sözcükleri, ana dili İngilizce olan bir kişiden dinlemeniz daha faydalı olacaktır. Müzik de dinleyebilirsiniz. Sadece kelimeleri değil ritmi, tonlamayı ve yüksekliği de taklit etmeye özen gösterebilirsiniz. Konuşma videolarını seyrederek aynı anda aynı olacak şekilde telaffuz etmeye gayret etmelisiniz. Eğer mümkünse tek başınıza çalışmalısınız. Yabancı dil telaffuzunuzu sizler gibi geliştirmeye çalışan bir arkadaş edinebilirsiniz. Ayrıca bu kişiyle diyalog kurmaya çalışabilirsiniz.
 
Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2016, 15:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER