Ya Ne Olacaktı? Burası Türkiye

İstanbul'da Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılmasıyla, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden ağır tonajlı kamyon, otobüs ve TIR'ların geçmesi yasaklandı.

Ya Ne Olacaktı? Burası Türkiye

İstanbul'da Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılmasıyla, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden ağır tonajlı kamyon, otobüs ve TIR'ların geçmesi yasaklandı. Ancak otoyol ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden en yüksek geçiş ücretinin 164 lirayı bulması nedeniyle bazı ağır vasıta sürücüleri daha önce Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden Kaçak geçerek 92 lira trafik cezasını ödeyip köprü geçiş ücretinden kurtuluyordu. 

Milliyet'in gündeme taşıdığı konunun ardından Karayolları Genel Müdürlüğü de, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden kaçak geçiş yapan araçlara 500 lira idari para cezası uygulanacağını açıkladı. Pazar gününü pazartesiye bağlayan geceden itibaren geçerli olan düzenlemeye göre artık kaçak geçiş yaptığı kamera sistemlerince tespit edilen araçlara, Kabahatler Kanunu'na göre 500 lira ceza bedelli tebligat gönderilecek.

Uygulama etkili oldu

500 liralık ceza uygulamasının ilk saatlerinde bazı sürücüler, FSM'yi kullanmaya devam etse de uygulamanın genel olarak caydırıcı olduğu göze çarptı. Ceza öncesi döneme göre oldukça az sayıda otobüs ve TIR'ın geçtiği FSM girişinde sürücülere, "FSM ve Şehitler Köprüsü'nden geçme yasağı olan kamyon, kamyonet ve otobüslere 500 TL ceza kesilecektir" yazısıyla uyarılar da yapıldı.

Kredi kartı sorunlu

Öte yandan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde yüksek tonajlı kamyonlar tarafından kullanılan Hasdal bağlantı yolu gişesi ve Riva'da HGS-OGS sistemi ve kredi kartı ödemelerinde yaşanan aksaklıklar gişelerde zaman zaman kuyruklar oluşturuyor. Bazı sürücüler gişelerde yaşanan sorundan ötürü zaman kaybettiklerini belirterek mağdur olduklarını söylüyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Hakan Çamoğlu
Ali KESKİN - 2 gün önce

Bozuk saat doğruyu gösterdi..

Hakan Çamoğlu
Serkan YILDIRIM - 2 gün önce

Ortadoğu'da dengeler çok hızlı değişiyor. Bu yüzden de dost, düşman kavramı günden güne değişebiliyor. Türkiye'nin Avrupaya karşı yabancılaşması da buradan kaynaklanıyor. Eğer ABD Türkiye'ye gereken önemi vermezse, siyasiler de doğu ile yani Rusya ile yakınlaşmaya başlayacak. Bunu gören Avrupa'da Türkiye'nin değerini anlayacak..

Hakan Çamoğlu
Ayşegül DEĞERLİ - 2 gün önce

İki büyük devletten birini tercih ettiğimiz sürece sürekli kullanılacağız. Birini seçersek diğeri tarafından zarar göreceğiz. Çözüm olarak bizim de büyük devlet olmamız lazım.


SIRADAKİ HABER