Yeniceliler TTK'yı bastı!

Yeniceliler TTK'yı bastı!

Zonguldak Yeniceliler Derneği Başkanı Yaşar Karaman dernek üyeleri ve beraberinde Kdz. Ereğli Yeniceliler Derneği üyeleriyle TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu ile görüştü.

Eroğlu ile son günlerde kamuoyunda tartışılan; Yenicelilerin işçi alımında ikametgah değitirmek zorunda kalacakları yönündeki durumla alakalı görüşüldü.

Konuyla ilgili açıklama yapan Yaşar Karaman şunları ifade etti:

'Evet saygıdeğer hemşerilerimiz bugün Zonguldak ve Kdz Ereğli yenice liler derneği ve yeniceden gelemeyip manevi destek ile yanımızda her zaman olan yenicenin STK larımızın da destekleri ile Ttk nın Sayın Genel Müdürü Kazım EROĞLU beyi makamında ziyaret ederek gelişmeler hakkında bilgi alışverişinde bulunduk.
Hal böyle iken iş kur genel müdürlük makamına yazılan yazıya gelecek cevabın henüz gelmediğini “b” planımız olan adres değişikliği ile ilgili de seçimleri etkilemeyeceği son müracat için daha zamanın olduğu yenice veya Zonguldak Bartın tüm müracaat eden her işsizin ayni kurada yer alacağı bu yüzden de eğer ki olumlu cvp gelmese bile adres değişikliği ile hemşerilerimizin mağduriyet yaşamayacakları noktasında hem güven aldık hemde bunun İçin sürenin daha varolduğu sonucu ile biraz sevinip biraz da üzülerek ayrıldık. Niye üzülüyoruz il dışındaki hemşerilerimizin ikamet değişikliği için kalkıp gelmeleri onları masrafa sokacak iş kur müracatı için gelmeleri de dahil onlara sıkıntı verecek inşallah dua edelim iş çözüme kavuşur ikamet taşımak zorunda kalmayız selam ve dua ile hayırlı akşamlar hepinize...'

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bizden ayrıldınız
Bizden ayrıldınız - 2 yıl Önce

Karabük il oldu artık bize bağlı değilsiniz zonguldak nüfusuna kayıtlı olanların hakkı sizi kardemir alsın işe orda çalışın

Zonguldakli
Zonguldakli - 2 yıl Önce

Ne yani biz demir çelik fabrikasına aliniyormuyuz bizde mi basalım demir çelik fabrikasını hadi ordan herkes kendi iline buradaki insanların ekmeği ile oynamayın.

SIRADAKİ HABER