Kar, kış... Onlara vız geliyor!

Başkent EDAŞ faaliyet gösterdiği Ankara, Bartın, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale ve Zonguldak illerinde zorlu kış aylarında kesintisiz ve...

Kar, kış... Onlara vız geliyor!
banner170

Başkent EDAŞ faaliyet gösterdiği Ankara, Bartın, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale ve Zonguldak illerinde zorlu kış aylarında kesintisiz ve sürdürülebilir elektrik hizmetini sağlayabilmek için yoğun çaba gösteriyor.

Başkent EDAŞ, bugünlerde yaşanmakta olan sert kış koşullarında olumsuzlukların önüne geçmek için gerekli tüm önemleri aldı. Müşterilerine kesintisiz hizmet verme hedefi ile sorumluluk bölgesinde olan 7 ilde seferberlik ilan eden Başkent EDAŞ zorlu hava koşulları sebebiyle bölgelerde enerji sürekliliğini sağlamak adına var gücüyle çalışıyor.

Başkent EDAŞ geçtiğimiz 2018 yılında faaliyet gösterdiği illerde toplam 575 Milyon TL’lik yatırım gerçekleştirirken yalnızca olumsuz hava koşullarından kaynaklanan doğal afetlere karşı hazırlanmak amacıyla 41 Milyon TL'lik şebeke iyileştirme yatırımı gerçekleştirdi. Ayrıca yoğun kar yağışı nedeniyle arıza tespiti ve bakım onarım çalışmalarında zorluk yaşanan bölgelerde verilen hizmetlerin aksamaması için de önlemlerini artıran Başkent EDAŞ, filosuna 4 adet 4x4 vinç ve 4 tane kar aracı ekleyerek zorlu kış şartlarına karşı hazır duruma geldi. Başkent EDAŞ faaliyet gösterdiği bölgelerde kesintisiz enerji sağlamak amacıyla arıza yoğunluğu olan bölgelerde aperiyodik önleyici bakımlar yapılması, kırsalda bulunan havai hatlarda direk değişimleri, trafo ve uzun hatlara kök bina ilavesi, abonelerin şebekeye bağlantı noktalarının yenilenmesi, şebeke iyileştirme projeleri, hat izolasyon çalışmaları ve izolatör yenilenmesi gibi birçok saha bakımını hayata geçirdi.

Başkent EDAŞ saha ekipleri zorlu kış şartları ile mücadele ederken 24 saat aralıksız görevde kalarak, arıza ve kesintilerin giderilmesi için çalışmalarını yürütüyor.

Başkent EDAŞ, bölgesinde 7 milyondan fazla nüfusa hizmet vermenin sorumluluğu ile değer katan çalışmalara imza atmaya, uzun vadeli planlarla yatırımlarını hayata geçirmeye devam edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER