Bu Aileye Sahip Çıkalım...

Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli İlçesi, Kavaklık Mahallesi'nde yaşayan Doğan ailesinin hali adeta içler acısı.

Bu Aileye Sahip Çıkalım...

Hasta bir baba, 2 çocuk ve bir anneden oluşan aile, babanın hastalığı dolayısıyla verimli çalışamamasından ötürü karınlarını doyurmakta zorlanıyorlar.

Komşuların gıda yardımları ile hayata tutunmaya çalışan ailenin adam akıllı bir buzdolapları bile yok.

Durumu gazetemize anlatan Baba Necati Doğan yetkililere ve vatandaşlara seslenip yardım beklediklerini kaydederken şunları kaydetti:

'Gerçek anlamda yardıma ihtiyacımız var. 2 çocuğum var. Biri 1. sınıfa diğeri 3. sınıfa gidiyor. Samimi söylemek gerekirse, benim gıda ve buzdolabı ihtiyacım var. Evdeki buzdolabımız arızalı... Şu anda çalışıyorum ama yetmiyor. Ayrıca bana alt aort anevrizma sonucu stand tedavisi yapıldı. Çalışmakta da zorlanıyorum ama benim sağlığım önemli değil. Çocuklarımı düşünüyorum. Gerçekten yardıma ihtiyacımız var. 

Evdeki malzemelerin çoğu dışardan vatandaşlar tarafından verildi. Sosyal hizmetler vakfından yardım alıyordum. O da kesildi... İcralık banka borçlarım var ve ödeyemiyorum. Durumumuz budur. Halimiz orta... Yetkililerden, yardımsever vatandaşlarımızdan yardım bekliyoruz...'

Gerçekten yarıma ihtiyacı olan bu aileye yardımda bulunmak isteyenler, 0530 139 44 16 nolu telefondan baba Necati Doğan'la irtibata geçebilirler. 

(HABER: SERCAN YILDIRIM)

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 13:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 1 yıl Önce

Bu ailenin durumu ne oldu ogrenebilirmiyim acaba

Vatandaş
Vatandaş - 1 yıl Önce

67.baron.67@gmail.com a cevab atarsanız sevinirim teşekkürler şimdiden

SIRADAKİ HABER