Minik Leyla'nın neden öldüğü belli oldu

Ağrı'da, Ramazan Bayramı'nın ilk günü olan 15 Haziran tarihinde kaybolan, dün, 18 gün sonra ise minik bedeni bulunan Leyla Aydemir'le ilgili Ağrı Valisi Süleyman Elban açıklamalarda bulundu.

Minik Leyla'nın neden öldüğü belli oldu
banner170

Ağrı'da, Ramazan Bayramı'nın ilk günü olan 15 Haziran tarihinde kaybolan, dün, 18 gün sonra ise minik bedeni Leyla Aydemir'le ilgili Ağrı Valisi Süleyman Elban açıklamalarda bulundu. Elban, Leyla'nın darba ve istismara uğramadığını, "aç bırakıldığı" için öldüğünü söyledi.

Ağrı Valisi Süleyman Elban, dün cansız bedeni bulunan küçük Leyla Aydemir'in vücudunda herhangi bir istismar ya da tecavüz emaresi olmadığını açıkladı.

Vali Elban, küçük Leyla'nın açlıktan hayatını kaybettiğini ve vücudunda güneş yanıkları olduğunu söyledi.

Vali Elban'ın açıklaması şöyle:

"Otopsi ve değerlendirmeler neticesinde yavrumuzun kaybolduktan sonra 8-10 gün içerisinde ölmüş olduğu sonucuna varıldı. Daha sonra da, bir yerde bekletilmiş ve bulunmasından 2-3 gün önce de, bulunduğu suyun içerisine bırakılmış. Ölüm nedeni, 8-10 gün aç bırakılması.

Çocuğun cesedinde herhangi bir darp ve yaralama izi mevcut değil. O süre zarfında vahşi hayvan yaralaması da söz konusu değil.

İSTİSMAR VE TECAVÜZ YOK


Vücudundaki izler güneş yanığı. Çocukla ilgii herhangi bir istismar, tecavüz emaresi de yok.

Bu sabaha karşı yavrumuzun otopsisi tamamanladı ve aile gelenekler gereği bekletilmeden defnedilme talebinde bulundu. Sabah saat 05.00 itibarıyla teslim edildi ve aile ile köylüler yavrumuzun cenazesini defnettiler. İnşallah son kaybolan yavrumuz olur diye temenni ediyorum.

LEYLA KAÇIRILMIŞ


Vali Elban bir soru üzerine de, "Bazı ipuçları ve gözaltı var. Çalışmalar titizlikle devam ediyor. Jandarma ve emniyet güçleri yoğun şekilde çalışıyor. Gözaltı sayısını veremem ama bu bir kaçırılma olayı" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2018, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER